Google testuje, jestli budou lidi platit za články

google testuje placeni za clanky

Není žádným tajemstvím, že Google a tradiční zpravodajské služby a servery spolupracují, brzy se to možný posune ještě o úroveň výše. Google testuje způsoby, jak získat uživatele, kteří by si platili za články a zprávy. Momentálně se tato novinka testuje v zahraničí s New York Times a Financial Times.

Google testuje, kolik lidí by si zaplatilo za články

Google tak pomáhá vydavatelům najít uživatele a zjistit, kolik jsou schopni zaplatit za články. Nemusí se přitom jednat o klasickou platbu platební kartou, ale také o různé cílené reklamy. Společnost z Mountain View řekla, že prozatím je brzy mluvit o této funkci více, a že testování probíhá hlavně s články, které jsou volně přístupné.

Také se experimentuje s počtem článků, které se dají zdarma přečíst poté, co se na stránky serveru dostanete přes vyhledávač Googlu. Zatím neexistují žádné výsledky, jestli to někomu pomůže, ať už vydavatelům, Googlu, nebo uživatelům. Existuje velká šance, že lidé prostě jen přejdou na stránky, které mají články zdarma. Samozřejmě, že se bavíme hlavně o zahraničí. Česká republika je příliš malá k tomu, aby tu ve velkém zpravodajské servery mohly fungovat s placenými články.

Google News & Weather
Google News & Weather

Platili byste si někdy za články na internetu?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)