Google testuje automatickou detekci autonehod. Využívají se přitom telefony

google autonehody detekce

Na konferenci Google  I/O se mluvilo hlavně o Androidu Q, nových zařízeních a chytrém asistentovi. Společnost toho však ukazovala mnohem více. Jedna z těch zajímavějších je to, že Google testuje automatickou detekci autonehod. A to nejprve pro Pixel telefony.

Pixel telefony obdrží novou aplikaci Safety Hub

O samotné aplikaci Safety Hub, o které se objevily zmínky v třetí betaverzi Androidu Q, toho zatím moc nevíme. Podle názvu ale jasně nasvědčuje, že půjde o bezpečnost. A to samotných uživatelů. Pravděpodobně se v ní seskupí informace ohledně adresy, krevní skupiny, alergií a dalších informacích, které se můžou doktorům hodit, pokud se vám stane něco vážného. Nebude to ale jen o nouzových informacích.

google detekce autonehod

V kódu aplikace byly objeveny zmínky o automatické detekci autonehod. A to je hodně zajímavá funkce. Lidé z XDA dokázali z kódu vydolovat i informační ikonu. Prozatím není jasné, jak budou telefony detekovat autonehodu. Nabízí se ale akcelerometr a mikrofon, podle kterých by mohl telefon poznat, že se stala nehoda. Zároveň není jasné, co se stane, jakmile by k nehodě došlo. Spekuluje se o tom, že by telefon automaticky informoval vaše nouzové kontakty, případně se nabízí možnost rovnou informování záchranných složek.

autonehoda ilustracni foto

Ať už to bude jakkoliv, Google bude muset pečlivě vybalancovat a správně rozeznat, že šlo o nehodu. A to, aby se nestávalo, že by telefon falešně informoval o nehodě. Nových informací o této funkci bychom se mohli dozvěděl s tím, jak se bude blížit představení Pixel 4 telefonů. Má jít totiž nejprve o exkluzivní funkci pro Pixel telefony, z čehož se dá předpokládat, že nejprve se dostane na nadcházející řadu, jak jsme to mohli vidět u jiných funkcí v uplynulých letech.

Jak se vám líbí nápad automatické detekce autonehod?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)