Vylepšená aplikace Telefon od Googlu zamíří do dalších mobilů

Google Telefon pro další mobily

Ruku v ruce s příchodem Androidu 11 oznámil Google také novinky k jedné ze základních aplikací Telefon, která bude brzy dostupná pro další mobily. Americká firma to zmínila v blogovém příspěvku o jedné z pokročilých funkcí tohoto nástroje. Jde o nový filtr “Ověřené hovory”, který v rámci ochrany proti otravným a reklamním hovorům umožňuje zobrazit podrobnější informace o volajícím. V případě firem jde o logo, pravděpodobný důvod telefonátu a také značku ověření. Tu mají zajištěnou partneři, kteří chtějí u volaných vyvolat lepší dojem. Funkce se nyní naplno spouští v USA, Mexiku, Španělsku, Brazílii a Indii. Další země budou následovat.

Phone by Google
Phone by Google

A pro které další mobily bude Google aplikace Telefon dostupná? “V některých je již z výroby předinstalována a později tento týden bude ke stažení v několika dalších,” popisuje dost neurčitě firma v příspěvku. Konkrétní seznam tedy nemáme a musím si na něm případně počkat. Jestli vůbec nějaký oficiální vznikne. Můžeme předpokládat, že výše popsaná funkce “Ověřené hovory” dorazí časem i do ČR. I tuzemští uživatelé aplikace Telefon by se tedy mohli dočkat trochu lepší ochrany před nevyžádanými reklamními hovory.

Jak nyní řešíte blokaci otravných hovorů?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)