Google končí se svými tablety, o podporu nepřijdou

Tablety google končí

Společnost Google je známá především jako softwarový gigant. V její nabídce ale naleznete i spoustu úspěšných produktů do domácnosti a také řadu smartphonů a tabletů. A dnes se potvrdily spekulace, že Google se svými tablety končí.

Jaké jsou tablety od Google?

Google má aktuálně ve své nabídce pouze jeden tablet, který svým názvem navazuje na mobilní telefony Pixel. Jmenuje se Pixel Slate a jeho hlavní dominantou je 12.3″ velký displej s velmi jemným rozlišením 3000 x 2000 pixelů. Srdce Google tabletu jsou procesory od Intelu, vybírat jste si mohli mezi m3, i5 a i7 s operační pamětí 8 až 16GB a úložištěm 64, 128 a 256GB. Tablet od Google Pixel Slate neběžel na OS Android, ale Chrome OS, do kterého vkládají hodně úsilí a jeho hlavní zaměřením jsou notebooky a tablety.

Co znamená konec tabletů od Google?

Konec tabletů potvrdil na Twitteru Rick Osterloh, který je senior viceprezidentem pro zařízení a služby v Google. Pro majitele tabletu Pixel Slete to znamená, že se bohužel nedočkají jeho nástupce, ale nemusí se bát o podporu. Ta je přislíbena až do roku 2024, protože má standartní softwarovou podporu na 5 let. Google se aktuálně zaměří více na vývoj notebooků se systémem Chrome OS.

Vyjádření od konci tabletů od Google

Líbily se vám tablety od Google?

Zdroj: androidauthority.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)