Google Street View auta monitorují únik plynu v USA

google auto

Google Street View auta, která dnes jezdí snad po celém světě, slouží někdy také i k jiným činostem než jen ke snímání obrazových podkladů do map od společnosti Google. Nyní tak byla nasazena v unikátním projektu, který si klade za cíl zvýšit bezpečnost obyvatel v některých městech v USA. Zajímá vás, o co se jedná?

google-street-view-logo

Společnost Google spojila svoje síly s organizací Enviromental Defense Fund, která si klade za cíl chránit životní prostředí v USA. Dohromady založili projekt, který se zabývá monitorováním úniku plynu v některých velkých městech v USA. Na speciální Google Street View auta bylo namontováno zařízení, které tyto úniky dokáže měřit. Takto vybavená tři auta byla vyslána do měst Boston, Indianapolis a do části New Yorku (Staten Island). Výsledky ukázaly velmi závažnou situaci.

Boston – únik plynu

Boston

Indianapolis – únik plynu

Indiana

New York – únik plynu

NYC

Žlutá kolečka na mapě značí malý únik, oranžová střední a červená velmi vysoký.

Google bude tyto speciální senzory rozšiřovat i do dalších Google Street View aut. Bohužel tomu tak bude pouze v USA, v České republice a na Slovensku se podobné vymoženosti pravděpodobně jen tak nedočkáme.

Líbí se vám podobné projekty, které společnost Google organizuje?

Zdroj: Engadget

 

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)