Muž byl přesvědčen, že jej Google sleduje. Zapálil mu samořídící auto

google sleduje

Někdo Google miluje, někdo jej bere jako součást života a někdo jej nenávidí. Právě posledním případem je Američan, který byl přesvědčen, že jej Google sleduje, a proto zaútočil na firmu i její automobily. A to velmi kuriózním způsobem.

Myslel si, že ho Google sleduje

Raul Murillo Diaz z Oaklandu jako první zaútočil na vozidlo, které snímá mapové podklady Street View. Zaútočil přitom lahvemi s hořlavou látkou (známé jako Molotovův koktejl), ale akce se naštěstí nezdařila – lahve se od automobilu odrazily. Druhý útok se odehrál přímo v Mountain View, sídle společnosti Google. Muž vystřelili několik ran přímo na budovu Googlu, policie následně objevila díry v oknech a rámech. Incident se naštěstí obešel bez zranění.

Třetí incident byl znovu spojen s automobily společnosti. Tentokrát si muž vyhlédl samořídící vozidlo, na které zaútočil vodní pistolí s neznámou hořlavinou. Samořídící auto bylo zničeno ohněm. Čtvrtý útok byl naštěstí překažen – muž se snažil přímo do sídla společnosti propašovat výbušninu, jeho podezřelé chování v automobilu naštěstí zachytila ochranka Googlu. Bomba nebyla funkční, stačilo by ovšem přidat rozbušku.

google auto hlavni policista

Raul Murillo Diaz se doznal ke všem třem předchozím útokům a jako motivaci k činům uvedl, že věřil, že jej Google sleduje. Za žhářství mu nyní hrozí odnětí svobody až na 20 let a pokuta ve výši 250 tisíc dolarů (cca 6 milionů Kč).

Také máte pocit, že vás Google sleduje? :-)

zdroj: pcworld.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)