Google slaví 15 let Gmailu. A to rovnou s novými funkcemi

google gmail 15 let

Gmail byl oficiálně spuštěn před patnácti lety. A to přesně 1. dubna. Mnoho lidí si tehdy myslelo, že se jedná o aprílový žert Googlu. Do něj to ale mělo daleko, šlo u skutečný produkt, který se během let vypracoval na nejoblíbenější emailovou službu a klient na světě. Google představil i dvě novinky, které se v Gmailu objeví velmi brzy. Pojďme si je představit.

Gmail obohatí možnost naplánování emailů a vylepšení inteligentního psaní

Inteligentní psaní je služba se kterou se setkáte hlavně v případech, kdy s někým komunikujete v angličtině. Čeština není v tuto chvíli podporovaná. Poprvé byla tato funkce představena v květnu 2018, kdy navrhovala způsoby věty v emailech. Nově se funkce přizpůsobí i způsobu, jakým píšete. Google to upřesňuje na příkladu.

gmail slavi 15 let

Například si Gmail bude pamatovat, jak oslovujete různé osoby v mailech a poté bude pozdrav rovnou navrhovat. Dále třeba dokáže automaticky navrhnout předmět emailu podle obsahu. Funkce byla nejprve dostupná na webu, nedávno byla představena pro Android a brzy se dočkají i majitelé iOS telefonů.

Další novinkou je možnost naplánovat si odeslání emailu na určité datum a čas. Vedle tlačítka odeslat bude šipka s plánovačem. Jednak se nabízí obecné volby jako třeba “zítra ráno”, pokud ale chcete být přesní, můžete určit odeslání na minuty. Novinky se budou postupně uvolňovat v následujících dnech a týdnech.

Gmail’s 15th Birthday 🎉

Gmail's 15th Birthday 🎉

Zatímco Gmail slaví 15 let, tak druhý emailový klient Inbox by Gmail dnešním dnem oficiálně končí. V době psaní této zprávy ještě funguje. Přesná hodina odpojení není známá. Nicméně Google uživatele Inboxu ve velkém láká zpět do Gmailu. A to i funkcemi, které byly původně exkluzivní pro Inbox.

Gmail
Gmail

Používáte Gmail, nebo dáváte přednost jinému emailovému klientu?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)