TOPlist

Google má novou sociální síť Shoelace. Zaměřuje se na setkávání s lidmi

socialni sit google shoelace

Sociální sítě a Google k sobě moc dobře nejdou. Nejúspěšnějším pokusem byla Google+, tato síť byla ukončena v dubnu. Ještě předtím si však někteří můžou pamatovat názvy jako Orkut, Slide, Google Friend Connect, Jaiku, Dodgeball, nebo Schemer. To jsou všechno sociální sítě, které společnost za posledních cca 15 let vyzkoušela a ukončila. Nyní společnost představila síť Shoelace, za kterou stojí skupina vývojářů z Area 120.

Shoelace je experimentální sociální síť zaměřená na blízké okolí uživatele

Už to, že se jedná o aplikaci skupiny Area 120 svědčí o tom, že jak byla sociální síť nečekaně představena, tak stejně rychle může být i ukončena. Area 120 je speciální skupina vývojářů Google, ve které se zkouší a testují nové a netradiční projekty. Shoelace se zaměřuje na setkávání s novými lidmi a rozšiřování okruhu přátel se stejnými zájmy. Zároveň usnadňuje plánování a setkávání na akcích.

Nejedná se tak o klasickou sociální síť zaměřenou na vztahy mezi lidmi. Aplikace je v současné době značně omezená, dostat se můžete pouze s pozvánkou. A to hlavně v New Yorku, kde se testuje. Stáhnout ji nicméně můžete z APKMirror.com. K dispozici už je však několik obrázků toho, jak síť funguje. Na mapě je několik různých bodů, které přidali ostatní uživatele, kdy například hledají nové lidi na jógu nebo venčení psů v parku.

shoelace

Jedná se tak o hodně podobné fungování jako u starší sociální síti Google Schemer, ta však ztroskotala hlavně na špatné kontrole příspěvků od uživatelů. Brzy tak byla přehlcena reklamou, nevyžádanými příspěvky a spamem. U Shoelace se vývojáři poučili a ručně kontrolují příspěvky uživatelů, než se objeví na mapě. Otázkou je samozřejmě, jak by to fungovalo v případě rozšíření sítě do celého světa.

Proč aplikaci v Google Play nevidím?

Aplikace je momentálně v uzavřeném testování. Aplikce se v Google Play zpřístupní pouze těm uživatelům, kteří mají pozvánku. Pokud Google začne rozesílat pozvánky i v Česku, určitě vás o tom budeme informovat.

ae262519a43f26e89e2367e27cf75300?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Jak se vám líbí nápad nové sociální sítě Google?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)