Menu

Skládací telefon a Google Project Ara stále žije dočkáme se v roce 2017

Je tomu již nějaký čas, kdy světlo světa spatřily první informace o chystaném modulárním telefonu pocházejícího z dílen samotného Googlu. Ten se prozatím ukrývá pod názvem Google Project Ara a v posledních měsících o něm nebylo ani vidu, ani slechu. Není se tak čemu divit, že se veřejností začaly šířit zvěsti o tom, že Google poslal celý projekt “k ledu” a přestal na něm pracovat. Nyní jsme však byli vyvedeni z omylu, neboť samotná společnost nás ubezpečila, že modulární telefon je stále naživu a verze určené pro veřejnost se dočkáme v roce 2017. Konkrétní datum však bohužel prozatím nebylo oznámeno.

Google Project Ara znovu poodhalen

Google Project Ara

Verze určená pro vývojáře byla k vidění na akci Google I/O. Testovací telefon s operačním systémem Android byl postavený pomocí šesti různých hardwarových modulů, které bylo možné libovolně odebírat a přidávat bez nutnosti restartování samotného přístroje. Dále bylo k vidění  využití panelu určeného pro diabetiky, který dokáže zobrazit hladinu cukru v krvi nebo hlasová aktivace a deaktivace modulu fotoaparátu.

Google Project Ara

Nakonec mohlo zaplesat srdce všech vývojářů, neboť Google oznámil, že testovací verzi chystá uvolnit někdy v posledním čtvrtletí tohoto roku. O tom, že to společnost s modulárním telefonem myslí opravdu vážně se nás snaží přesvědčit také novým produktovým videem.

Jaký je vás názor na modulární telefon Google Project Ara?

Zdroj: androidcentral.com

 

Komentáře

Vclav_brta

Václav Bárta 0

23.5.2016 11:26

To je tak hustý, že to určitě…aspoň v Čechách bude hustě drahý :-)

Vydrysek321

Vydrysek321 2

z aplikace
23.5.2016 12:44

jelikož Google potvrdil že nebude vyměnitelný procesor a ram tak to trochu strácí smysl to už si můžu koupit obal NEXPAq a fungovat tak na iphonech a jiných mobilech.

Martin P.

23.5.2016 14:52

Václav Bárta 23.5.2016 11:26:… “hustě” drahé to mělo být od začátku všude. Stavebnice neznamená levnější.

Mis012

z aplikace
23.5.2016 16:55

@Vydrysek pokud lze vsechny ostatni moduly vymenit za nove, pak plati jen to ze procesor a ram jsou dohromady – coz je logicke pri konceptu SoC. Ne pěkné, ale logické.

RSS (komentáře k článku)