Menu

Google prezentace se nově dají ovládat pomocí chytrých hodinek

Novinky v Google dokumentech nebývají většinou příliš lákavé a zajímavé. Nejnovější aktualizace pro Google prezentace ale přináší hodně užitečnou věc – podporu Android Wear.

Google prezentace ovládané pomocí hodinek

Popravdě ale řečeno, zde Google trochu zaspal. Podobná podpora měla být už od začátku, a ne až více jak dva roky po vydání prvních chytrých hodinek s Android Wear. A když ne od začátku, tak alespoň při spuštění podpory streamování prezentací přes Chromecast, kde by se to hodilo. Ale tak pořád lepší, než nikdy

Google Slides
Google Slides
Developer: Google LLC
Price: Free

Nová aktualizace zároveň nainstaluje doprovodnou aplikaci do hodinek s Android Wear. Když pak začnete prezentovat, na hodinkách vám vyskočí notifikace, která otevře aplikaci. Tam následně můžete vidět v horní části čas, který jste strávili na aktuálním snímku. Oranžový pruh pod časem ukazuje jak daleko už jste v prezentaci a dolní část obsahuje náhled dalšího snímku. Poklepáním na displej hodinek se dostanete k dalšímu snímku, funguje ale také klasicky swipe, kdy se dá dostat vpřed nebo vzad.

Jediná škoda je, že ovládání nefunguje, pokud máte prezentaci přímo v Android zařízení. Nejprve jej musíte propojit s Chromecastem, přes který pak prezentaci spustíte. Druhou možností je sdílení prezentace přes Hangouts, kde také funguje ovládání pomocí Android Wear.

Používáte prezentace od Googlu?

zdroj: androidpolice.com

 

RSS (komentáře k článku)