Google značně vylepšil překlad pomocí fotoaparátu. Nově funguje s 88 jazyky, včetně češtiny

preklad pomoci fotoaparatu google

Google oznámil několik hodně zajímavých novinek pro překlad v reálném čase pomocí fotoaparátu. V první řadě se podporuje 60 nových jazyků, nově navíc jazyky můžete různě kombinovat včetně češtiny. Novinek pro překlad pomocí fotoaparátu je však více.

Překlad pomocí fotoaparátu se v době dovolených hodí

Dříve pokud jste chtěli používat překlad v reálném čase, museli jste využít kombinaci, ve které se používala angličtina. To už nyní není třeba, můžete si tak vybrat například překlad ze španělštiny do češtiny. Zároveň aplikace Google Překladač automaticky pozná, o jaký jazyk se jedná jen tím, že na text namíříte objektivem fotoaparátu.

preklad pomoci fotoaparatu google translate

To se hodí například v oblastech, kde se mluví více jazyky zároveň. Zároveň díky umělé inteligence a strojovému učení byla vylepšena i samotná kvalita překladu. Díky novinkám tak můžete překládat text z 88 jazyků (včetně češtiny) do více než 100 dalších.

Jediné mínus je však to, že Google prozatím neoznámil, kdy aktualizace vychází a jestli se bude aktivovat na straně serveru anebo pomocí klasické aktualizace aplikace Překladač. Je však dost možné, že zatímco budete tento text číst, tak už budou novinky venku.

Google Translate
Google Translate

Používáte aplikaci Google překladač často?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)