Google podstatně vylepšil svůj widget pro počasí

Google počasí widget předpověď

Máte rádi po ruce aktuální informace o počasí a případně i předpověď, jak bude za hodinku či dvě? Pak máte, mimo jiné, pravděpodobně na displeji chytrého telefonu widget, který vám toto všechno prozradí. Ideálně všechno naráz, bez nutnosti otevírání celého okna aplikace. K nástrojům, které toto umí, se nově řadí také základní Google aplikace. S přechodem na designový styl Material You získala možnost zabrat na displeji víc prostoru (4×2 pole) a nabídne i velmi užitečný řádek s dalšími informacemi.

Google počasí widget předpověď ukázka

V nově vytvořeném prostoru bude právě zmíněná detailnější předpověď, která ukáže odhad počasí na následující čtyři samostatné hodiny. Součástí informace bude nejen teplota, ale také pravděpodobnost srážek. To je příjemný posun od současného stavu, kdy je k dispozici předpověď pouze na dny a pouze s teplotou a oblačností.

Google
Google

Pokud si nejste jistí, o který widget se jedná, tak je to ten, který nabízí přímo základní Google aplikace. Je tedy běžně k dispozici ve velké většině Android mobilů bez dalších instalací. Nová podoba je momentálně vázaná na beta verzi aplikace pro Android 12.

Jaké informace má nyní váš widget pro počasí?

Zdroj: droid-life

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)