Google vybírá nejlepší aplikace a hry pro Android. Které to jsou?

google-play-2016-ed

Jak už jsme psali v předchozím článku, konference Google I/O 2016 se nezadržitelně blíží a společně s touto akcí budou 19. května ohodnoceny nejlepší aplikace a hry v jednotlivých kategoriích. Google v současné době oznámil nominace. Pojďte se tedy společně s námi podívat, které aplikace a hry se dostaly do užší nominace Play Awards.

Play Awards a několik jeho kategorií

Aplikace a hry jsou rozděleny do deseti kategorií. Každá kategorie má pět zástupců, kteří byli nominováni, a 19. května jeden z nich získá prestižní ocenění. Níže si představíme jednotlivé kategorie a nominované.

Standout Startup – je kategorie určená pro začínající vývojáře, kteří se svými aplikacemi dosáhli významného růstu v počtu stažení. Nominovány byly aplikace Dubsmash, Hopper, Musical.ly, Robinhood a Vrse.

Play Awards Aplikace Dubshmash

Standout Indie – je podobnou kategorií jako Standout Startup, ale zaměřuje se na hry. Oceňuje především grafické zpracování a nové prvky v hratelnosti. Do této kategorie se dostaly hry Alphabear, Alto’s Adventure, Fast like a Fox, Neko Atsume: Kitty Collector a Prune.

Best Families App – jak už název napovídá, tak se tato kategorie zaměřuje na aplikace nebo hry pro rodinu, respektive pro mladé lidi. Tyto aplikace a hry by měly mladé lidi rozvíjet, což je hlavním hodnotícím kritériem. Nominovaní jsou Card Wars – Adventure Time, LEGO Jurassic World, My Very Hungry Caterpillar, Thinkrolls2 a Toca Nature.

Best Use of Material Design – pokud se zajímáte o vzhled aplikací, tak by pro vás mohla být zajímavá tato kategorie. Oceňuje aplikace s nejhezčím vzhledem a s nejpovedenějším využitím Material Designu. Vítězem se stane někdo z pětice Bring!, Robinhood, The Fabulous, Todoist nebo Vevo.

Best Use of Google Play Game Services – další kategorie oceňuje vývojáře, kteří do svých her nejlepším možným způsobem implementovali herní služby od Googlu. Mezi ně patří hry Sea Battle 2, Table Tennis Touch, TapventuresTowerMadness 2 a Zombie Highway 2. 

Play Awards1 Aplikace Table Tenis Touch

Early Adopter – nezapomnělo se ani na aplikace a hry, které se snaží využívat nejmodernější dostupné technologie. Do této pětice se dostaly Glide, Mechanic Escape, Minecraft: Story Mode, World Around Me a Zumper.

Go Global – výčet kategorií pro Play Awards se pomalu blíží ke konci, každopádně do další kategorie patří hry a aplikace, které se staly celosvětově populární. Nominovanými jsou Dragon Ball Z Dokkan Battle, Freeletics Bodyweight, Memrise, Musixmatch Pokemon Shuffle Mobile. 

Most Innovative – mezi nejinovativnější aplikace a hry se dostaly Fast like a Fox, NYT VR, SmartNews, The Fabulous a This War of Mine.

Konečně zbývají poslední dvě kategorie, a to jsou kategorie pro celkově nejlepší aplikace – BuzzFeed NewsColorfy, Houzz, TuneIn Radio a Yummly. Zároveň bude vyhlášena i nejlepší hra. Rozhodovat se bude mezi AlphabearClash of Kings, Clash Royale, MARVEL Future Fight a Star Wars: Galaxy of Heroes.

Používáte některou z aplikací nebo her? Opomenul Google některou?

Zdroj: androidauthority.com.

Jan Vitásek
O Autorovi - Jan Vitásek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (1)