Málo místa v zařízení? Mrkněte na tuhle novou funkci Google Play

intruder aplikace

Telefony se 16, někdy i 8GB pamětí bez možnosti rozšíření jsou bohužel stále smutnou realitou. Ačkoli spousta uživatelů nemusí kritický nedostatek paměti pociťovat a spokojí se s pouhou hrstkou aplikací, nafocené fotografie pravidelně ze zařízení mažou či spoléhají na virtuální úložiště, pro většinu z nás je to stále velký problém. Svůj podíl na tom mají kromě systému právě nainstalované aplikace – s tím pomůže nová aktualizace Google Play.

Aktualizace Google Play pomůže s odinstalováním vhodných aplikací

Nastávající update Google obchodu s aplikacemi přinese malou, ale zajímavou utilitu. Uživatelům, kterým dojde paměť v zařízení k instalaci další aplikace nyní Google Play poskytne užitečné informace. Ty se skládají z oznámení, kolik je potřeba uvolnit místa k instalaci vybrané aplikace a samotného seznamu aplikací vhodných k odinstalování. Vybrané tituly k odinstalaci patří mezi ty, které používáte v zařízení vůbec nejméně. Je u nich rovnou uvedena i celková velikost, kterou si z paměti ukrojí – to vám rozhodování podstatně usnadní.

google play nexus

Zamoření smartphonu aplikacemi naplní paměť a užitek nepřinese

Výsledkem tedy bude odinstalace zbytečných a nepotřebných aplikací spolu s uvolněním kýženého místa – a to rozhodně není špatné. Většina uživatelů chytrých telefonů používá aktivně pouze malou část nainstalovaných aplikací. Podle nedávného průzkumu provedeného na platformách iOS a Android trávíme 80 % času při využívání smartphonu na pouhých třech nejpoužívanějších aplikacích.

Odinstalace bloatwaru? Nehrozí

Ačkoli funkci vítáme, bohužel se netýká předinstalovaných aplikací. Ty v mnoha případech ukousnou nemalý podíl z celkové paměti, přesto se jich bez práv ROOT nelze zbavit – a to ani v případě, že je v zařízení “zamrazíme” a jejich existence je nám lhostejná. Kdyby Google a výrobci třetích stran přišli s možností odinstalace i nepoužíváného bloatwaru, jásali bychom ještě více.

Zdroj: bgr.com

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)