Google plánuje vlastní bankovní účty. A to přímo v Google Pay

google bankovni ucet

Apple na jaře tohoto roku představil vlastní kreditní kartu, Facebook poté oznámil vlastní kryptoměnu Libra a Google bude mít pouze lehké zpoždění v oblasti finančních služeb. Deník The Wall Street Journal tvrdí, že Google příští rok spustí vlastní bankovní účty ve spolupráci s Citigroup a Stanford Credit Union.

Bankovní účty od Googlu mají být přímo v Google Pay

Novinka od Googlu se plánuje na příští rok, účty mají být předen označeny, že pochází od výše zmíněných společností. O finanční záležitosti a dodržování předpisů a zákonů se mají starat právě výše zmíněné společnosti. Google bude mít na starost digitální stránku věci, kdy například může nabízet různé věrnostní programy, ulehčovat placení v digitálním světě apod.

K projektu „Cache“ se vyjádřil i Caesar Sengupta, tedy člověk, který vede mimo jiné tým stojícím za Google Pay. The Wall Street Journal dodal, že bankovní účty skrývají velké množství cenných údajů od výdajů, až přes to, kolik uživatelé vydělávají. Sengupta ihned reagoval, že Google nebude vůbec prodávat údaje z účtů inzerentům. Dodal, že ani v současné době se data z Google Pay nevyužívají pro reklamní účely. Jak to vše bude, si musíme počkat do příštího roku. Velice pravděpodobně ale podobně jako u Apple Card, i zde se nedá očekávat brzké rozšíření do České republiky.

Chtěli byste bankovní účet od Googlu?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)