Naplánujte dovolenou s Google a cestujte bezpečně za časů COVID-19

google planovani cest covid-19

V roce 2020 dostal celosvětový turismus těžkou ránu v podobě pandemie COVID-19. Služba plánování cest Google proto přichází s novinkami, které pomůžou s cestováním v této nelehké době. Pokud plánujete dovolenou nebo zahraniční výlety tak zbystřete.

Již nyní funguje upozornění na COVID-19 přímo ve vyhledávači. Pokud Google vyhodnotí, že by vaši plánovanou cestu mohly negativně ovlivnit opatření související s šířením pandemie, tak se ve výsledcích vyhledávání zobrazí výrazné červené upozornění. V Google Mapách zase nedávno přibyla upozornění na kontrolní stanoviště pro COVID-19 podél vaší cesty.

Google Maps
Google Maps

Od příštího týdne bude navíc v plánovači cest Google dostupná informace, jaké procento hotelů ve vaší destinaci má otevřeno. Díky datům z Google Flights se také dozvíte, kolik procent letů do dané destinace létá (oproti normálu). Vlivem různých vládních nařízení souvisejících s COVID-19 se dnes vaše plány můžou měnit doslova z hodiny na hodinu. U hotelů se proto bude nově zobrazovat informace, jestli daný hotel nabízí zrušení rezervace zdarma. Všechny novinky mají být dostupné později tento měsíc.

Jak plánujete dovolenou v době COVID-19?

Zdroj: Google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (3)