Google Pixelbook v redakci: Ptejte se, co vás zajímá

google pixelbook cz

Do redakce nám dorazila hodně zajímavé zařízení. A to doslova královský Chromebook od Google. Ten se nazývá Pixelbook, což už napovídá, že se zařazuje do prémiové řady Pixel. Recenzi pro vás připravujeme právě v těchto dnech.

Pixelbook: Odpověď Googlu na Macbooky od Applu?

Google Pixelbook se představil již v minulém roce, jenže dostat se k němu je poměrně oříšek. Důvodem je i vysoká cena, která u základního modelu začíná v přepočtu s DPH na částce 25 tisíc Kč, v TOP modelu pak vyjde v přepočtu s DPH na 42 tisíc Kč. To je opravdu hodně, obzvlášť když vezmeme v úvahu, že uvnitř je Chrome OS, který v podstatě ve stejné formě můžeme najít na chromebook zařízeních za 7 tisíc Kč.

Na testování máme k dispozici verzi s Intel Core i5 v sedmé generaci Kaby Lake, 8GB RAM a 256GB úložištěm. Už nyní můžeme napsat, že zpracování Pixelbooku je perfektní, jde o poměrně malé zařízení s váhou 1,1 kilogramu a tloušťkou 10,3 milimetru. Přitom je ale díky všudepřítomnému kovu neuvěřitelné pevný.

Displej má velikost 12,3 palce a Quad HD rozlišení. Displej je dotykový a podporuje také speciální Pixelbook stylus, který ale bohužel nemáme k dispozici. Samozřejmostí je pak podpora Android aplikací, oproti jiným chromebookům se Pixelbook liší například v tom, že má speciální tlačítko pro Asistenta Google a zároveň je jediný chromebook, který se asistentem může pochlubit. Více ale v recenzi, která se brzy objeví na našem webu.

Google Pixelbook

Google Pixelbook

1.0
  • Displej 12.3" 2400x1600 pixelů, LCD
  • Procesor Intel Core i5 Kaby Lake
  • RAM 8 GB
  • Hmotnost 1,1 kg
  • Úložiště 256 GB
  • Baterie 41 Wh

Zajímavá vás něco ohledně Pixelbooku, máme se v recenzi na něco zaměřit?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)