Google představil levnější a lehce přenositelný Pixelbook Go

pixelbook go predstaveni

Hlavní atrakcí Google akce byl sice telefon Pixel 4, společnost ale nezapomíná na vlastní chromebooky v řadě Pixelbook. Představen byl totiž nový model Pixelbook Go, který je podle slov společnosti levnější a zároveň přenositelnější, než dřívější zařízení s Chrome OS.

Nový Pixelbook Go bude dostupný prozatím v USA a Kanadě

Nejednalo se o velké překvapení, protože jsme o tomto chromebooku věděli s předstihem díky různým únikům. Novinka připomíná spíše původní Chromebook Pixel, než poslední Pixelbooky, které měly například odnímatelnou klávesnici. V tomto případě vypadá jako klasický notebook, který běží na Chrome OS.

Procesory jsou na výběr tři. Ve všech případech se jedná o osmou generaci Intel Core. A to buď m3, i5 nebo i7. Základní verze má 8GB RAM a 64GB úložiště. K dispozici však je i 16GB RAM a 128/256GB úložiště. Displej je dotykový, má velikost 13,3 palců a rozlišení 1080p nebo 4K. Co se týče konektorů, má 2x USB-C a 3,5mm jack. K dispozici bude v černé a růžové barvě.

A Thin and Lightweight Laptop with a Distinctive Style | Pixelbook Go

A Thin and Lightweight Laptop with a Distinctive Style | Pixelbook Go

Google se pochlubil, že je tento notebook lehčí než Pixelbook. A i když váží jen 907 gramů, tak má větší baterii. Na jedno nabití vydrží až 12 hodin. Cena Pixelbook Go začíná na částce  649 USD, v přepočtu s DPH tak cca 18 tisíc. To je stále oproti jiným chromebookům hodně, na druhou stranu je to mnohem méně, než u původního Pixelbooku, který začínal na částce cca 27 tisíc Kč. Bohužel s dostupností to není moc dobré. Pixelbook Go bude dostupný nejprve v USA a Kanadě, na jaře příštího roku se objeví ve Velké Británii.

Zkoušeli jste někdy nějaký Chromebook?

Zdroj: blog.google, androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)