TOPlist

Koupil si Pixel Watch, dostal prototyp. A byl opravdu špatný

Google Pixel Watch
  • Uživatel Redditu si pořídil rozbalené Pixel Watch na eBay
  • Místo klasického modelu obdržel pofidérní kousek
  • Ukázalo se, že jde o prototyp se spoustou nedostatků

První chytré hodinky od Googlu si ještě před svým vydáním získaly obrovskou popularitu. Fanoušky kalifornského softwarového giganta unesly už první úniky, a když se dostalo na prozrazení designu, nejeden se nad ním rozplýval. I samotný debut byl poměrně úspěšný. Ačkoliv Pixel Watch oficiálně nejsou k dispozici pro český trh, uspokojují potřeby i spousty tuzemských spotřebitelů. A jde jim to dobře, když přehlédneme stáří čipsetu a mizernou výdrž baterie.

Na seznam majitelů Pixel Watch se nedávno chtěl zapsat také uživatel Redditu vystupující pod jménem „br33_111“, jenž si objednal údajně rozbalený model přes platformu eBay. Hned po spuštění mu ale něco nesedělo. Samy hodinky svého nového vlastníka informovaly, že mají k dispozici méně operační paměti, než bylo zamýšleno, což jej hned povzbudilo k tomu, aby přešel do fastboot režimu s podrobnostmi o zařízení.

Hodinky skutečně disponovaly menší RAM, než by ve skutečnosti měly. Zatímco klasické Pixel Watch nabízí 2GB operační paměť, tento podivný kousek spoléhal pouze na polovinu z toho. I interní úložiště bylo pořádně osekané – namísto 32 GB kapacita činila jen 8 GB.

Pixel Watch pořízené z eBay měly i řadu dalších problémů. Zákazník hovoří o špatné kvalitě displeje nebo komplikacích souvisejících s nabíjením baterie. Všechny okolnosti jej tedy přesvědčovaly o tom, že jde o nějaký špatný padělek. Realita však byla jiná.

Google Pixel Watch displej

Hodinky, které se mu dostaly do rukou, byly ve skutečnosti prototypem. Potvrzuje to hardwarová revize „PVT0.1“, z níž je jasné, že jde o validační testovací model. Když pomineme zmíněné nedostatky, zbytek hodinek byl po konstrukční stránce srovnatelný s běžně dostupnými Pixel Watch. Nejspíš disponovaly i stejným čipem Exynos 9110.

Máte s Pixel Watch zkušenost?

Zdroje: Reddit, 9to5Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)