Google vylepšuje Pixel telefony. Nechybí novinky pro Fotky, lepší správa paměti a další

google pixel feature drop

Google představil první balíček nových funkcí, které obdrží řada Pixel telefonů. Jedná se v podstatě o nový způsob toho, jakým bude společnost prezentovat novinky pro tyto telefony, které nejsou součástí nových verzí Androidu. První „Pixel Feature Drop“ přináší například vylepšení pro Google Fotky, správu paměti, Call Screen a aplikaci Duo.

Pixel Feature Drop je nový způsob prezentace novinek

Dříve pokud Pixel telefony obdržely nějakou novou funkci, museli si je uživatelé složitě hledat ve výpisech bezpečnostních aktualizací. To se nyní mění a Google bude pravidelně informovat o novinkách pro Pixel telefony přímo na blogu. V první řadě se majitelé Pixel 4, Pixel 3, Pixel 3a a Pixel 2 telefonů můžou těšit na lepši správu paměti. Telefon bude proaktivně komprimovat aplikace v mezipaměti, aby jich tak mohlo být současně spuštěno více.

V aplikaci Google Fotky obdrží majitelé Pixel telefonů možnost automatického rozmazání pozadí. A to i u fotek, které jste pořídli před lety bez portrétního režimu. Další novinka se týká USA, kde funguje služba Screen Call, ta nyní automaticky rozezná roboty. V Google Duo obdrží majitelé možnost rozmazání pozadí, u Pixel 4 se navíc využije 90Hz displej a pokud budete mít problémy s připojením, AI Googlu se bude snažit rozpoznat vaše slova a ulehčit konverzaci. Tato funkce ale bude fungovat pravděpodobně pouze v angličtině, kde je strojové učení a AI nejdokonalejší.

Dále se dostává na nový Asistent Google, který se užijí nově i majitelé telefonů ve Velké Británii, Austrálii, Kanadě a Singapuru. V posledních dnech byla také zpřístupněna aplikace Diktafon na starší Pixel telefony, Live Caption pro Pixel 3 a 3a. Funkce Digitální rovnováha obdržela nový režim soustředění a také se aktivoval režim nerušit po otočení telefonu na starších Pixel telefonech. Tyto novinky jsou nebo budou dostupné v blízké době. A to s prosincovou bezpečnostní aktualizací a také s aktualizacemi samotných aplikací.

Jak jste spokojení s novinkami, které Google představil pro Pixel telefony?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)