Google představil druhou generaci sluchátek Pixel Buds

google bezdrátová sluchátka

První generace Google Pixel Buds díru do světa neudělala. Naopak. Kabelem spojená sluchátka byla nepraktická, nehrála příliš dobře a jedinou výhodou byl vestavěný Google Překladač, který se mohl hodit na cestách. Pro běžné používání však uživatelé raději sáhli po Galaxy Buds či jablečných AirPods. Americká firma se však nevzdává a představila druhou generaci, která vypadá o něco aktuálněji.

Pixel Buds 2 hands-on

Pixel Buds 2 hands-on

Google na konferenci řekl, že většina lidí používá bezdrátová sluchátka pouze jako doplněk ke svému telefonu a na opravdový poslech si koupí nějaké jiné. Nové Pixel Buds však mají zastoupit funkci obou dvou zařízení. Samozřejmě i druhá generace sluchátek nabídne vestavěný Google Překladač, který se bude stejně jako spousta ostatních funkcí ovládat skrz Google Asistenta. Za zmínku stojí například posílání zpráv, ovládání navigace či hlasového volání.

Jedné části přikládal Google opravdu velký důraz – dosahu sluchátek. Ty jsou nejspíše osazena nejnovějším nízkoenergetickým Bluetoothem 5.0 a mají mít dosah přes sto metrů – Google sdělil, že dosáhnou přes celé fotbalové hřiště. Telefon tak můžete nechat v šatně a jít do posilovny, aniž byste ztratili signál. Sluchátka ho mají udržet až přes tři různé místnosti. Výdrž má být podobná, jako u konkurenčních sluchátek – výdrž na jedno nabití 5 hodin, přičemž výdrž celého pouzdra má pak dosáhnout na hodnotu 24 hodin. Pixel Buds 2 budou překvapivě dostupná až na jaře příštího roku a to za cenu 179 dolarů.

Jak se vám líbí Pixel Buds 2?

Zdroj: theverge.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)