A je to venku! Jaký výkon bude mít řada Google Pixel 7?

google pixel 7 tensor

Společnost Google trochu nečekaně poodhalila telefony Google Pixel 7 a Google Pixel 7 Pro na konferenci Google I/O, která se konala v květnu. Slovo došlo také na druhou generaci čipu Tensor, ačkoliv příliš mnoho informací nám o něm firma neřekla. To se nyní s příchodem jednoho z příspěvků na Twitteru mění.

Google Pixel 7 a Google Pixel 7 Pro budou vybaveny čipsetem Google Tensor G2, který firma opět vyvíjí ve spolupráci se Samsungem. Na první pohled je vidět, že se Google drží stejného receptu. Můžeme počítat se dvěma jádry Cortex-X1, dvěma Cortex-A76 a čtyřmi úspornými Cortex-A55. Novinka je vyráběna 4nm procesem, což by teoreticky mohlo pomoci výdrži baterie. Novinkou je grafický čip Mali-G710, který poskytuje o 20 % lepší výkon, lepší energetickou efektivitu a rovněž až o 35 % lepší práci se strojovým učením, což Google jistě využije u fotoaparátů.

geekbench pixel 7 pro

Na jedno jádro si Tensor G2 vysloužil 1068 bodů, ve vícejádrovém testu pak dosáhl na 3149 bodů. Z těchto čísel je zřejmé, že na čipset Snapdragon 8+ Gen1 pořád ztrácí (ten je schopen v některých případech přesáhnout i 4000 na jedno jádro). Počkejme si ale na reálné testy, které mohou vypadat jinak.

Jak se těšíte na řadu Google Pixel 7?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)