TOPlist

Jak fotí Google Pixel 6a? DxOMark test ho řadí k iPhonu 13

Google Pixel 6a DxOMark foto test

Telefony Google Pixel z pohledu fotografování vždy platily za stroje, které umějí kombinovat nadprůměrné senzory se špičkovou softwarovou podporou a na míru šitými vychytávkami. S trochu nižší cenou přitom zatápějí nejednomu mnohem dražšímu konkurentovi. Dokazují to mimo jiné i foto testy serveru DxOMark, kde se čerstvě nacházejí všechny tři Pixel telefony z nejnovější šesté řady. Verze Pro je na osmém místě, klasická varianta na dvanáctém a před pár hodinami se v přehledu objevil také nedávno představený Google Pixel 6a.

Google Pixel 6a DxOMark foto test žebříček

Novinka si z testování odnesla 130 bodů, což ji řadí na dělené 21. místo celkového žebříčku. Tuto pozici sdílí hned se třemi „jablečnými“ telefony – iPhone 13, iPhone 13 Mini a iPhone 12 Pro Max. O něco lépe hodnocený Pixel 6 má o dva body více. Autoři testu na mobilu ocenili například věrnost barev či expozici a dynamický rozsah u fotografování a také stabilizaci při natáčení videa. Ta dokonce u DxOMark stanovila nový rekord 103 bodů.

Google Pixel 6a DxOMark foto test výsledek

Mezi negativa patří slabší výkon teleobjektivu na delší vzdálenosti, šum na fotkách nebo chybějící náhled bokeh efektu. Google Pixel 6a si celkový bodový zisk vysloužil za 140 bodů z fotografování, 58 bodů v kategorii zoom a 111 bodů u natáčení videa. Celý foto test si můžete projít na webu DxOMark.

Co říkáte na výsledek modelu Pixel 6a?

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)