TOPlist

Máte Pixel 6? Pak pro vás Google možná peče tuhle funkci

pixel 6 odemykání obličejem

Když Google představoval telefony řady Pixel 6, zřejmě nám neukázal vše, co měl původně v plánu. Už před několika měsíci jsme vás informovali o tom, že měl mít minimálně jeden z těchto telefonů funkci Face Unlock, kterou jsme znali z Pixelů 4, ovšem nakonec se tak nestalo.

Odemykání obličejem by se mohlo dostat do Pixelů 6

Jako jediné biometrické ověření tedy slouží čtečka otisků prstů v displeji, která je na svou cenovou kategorii poměrně pomalá. Přesto mohou mít ale uživatelé těchto telefonů určitou naději. Vývojář Freak07 se totiž na fóra XDA-Developers podělil o nové důkazy, které potvrzují, že americká společnost funkci Face Unlock na Pixelech 6 minimálně testuje. Konkrétně se nachází v betě Android 12 Quarterly Platform Release 3.

Co to znamená? V podstatě jsou zde dvě možnosti. Buď se funkce dočkáme v některé z následujících aktualizací, (třeba Pixel Feature Drop) nebo ji Google na aktuálních Pixelech pouze testuje a uvidíme ji až s na těch nových. Mimochodem pokud stále přemýšlíte nad koupí některého z Pixelů 6, mrkněte na naší recenzi.

Odemykáte svůj telefon obličejem?

Zdroj: XDA-Developers

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)