Konečně už víme vše o pátém Pixelu. Překvapil nás Google něčím?

Google Pixel 5 specifikac

Americký gigant Google před malou chvílí představil několik nových produktů. Byl mezi nimi i dlouho vyhlížený smartphone Pixel páté generace. Díky oficiálnímu uvedení nyní máme potvrzeny či upřesněny všechny specifikace mobilu Google Pixel 5 a můžeme se na ně podívat. Dá se říci, že zásadní novinky jsou dvě. Když nebudeme počítat nástup 5G konektivity do světa Pixelů. Pokud jste dosavadní proud informací o tomto přístroji nesledovali, možná pro vás budou i překvapivé. Tou první je přítomnost procesoru Qualcomm Snapdragon 765G a fotoaparáty v kombinaci “klasický” a ultraširoký. V obou případech se jedná o ústupek z dřívějších trendů.

Zatímco se jiní výrobci předhání ve výkonu, Google nyní vsadil na jinou kartu. Svůj nejmodernější telefon nevybavil špičkovým high-end čipsetem Snapdragon 865 či 865+, ale vsadil na trochu slabší variantu 765G. I ta ovšem zajišťuje 5G konektivitu a možnost připojení k WiFi 6. Dočkali jsme se také konečně reverzního nabíjení jiných přístrojů a 4K natáčení se snímkovací frekvencí 60 FPS. Když už jsme u kamer, tak Google změnil dosavadní trend tím, že vypustil telefoto objektiv. U zoomování bude spoléhat jen na “běžný” senzor a softwarové dopočítávání. Zajímavostí je nový Titan M čip, který se má starat o bezpečné uchovávání citlivých dat. Systém je také schopný zavolat pomoc při detekci autonehody.

Putting The G in 5G | Introducing the new Pixel 4a (5G) and Pixel 5

Putting The G in 5G | Introducing the new Pixel 4a (5G) and Pixel 5

Specifikace Google Pixel 5

  • Android 11
  • 6.0″ OLED displej s frekvencí 90 Hz a rozlišením 1080 x 2340 px (432 ppi)
  • procesor Qualcomm Snapdragon 765G (5G)
  • 8 GB RAM (LPDDR4x) / 128 GB úložiště
  • baterie s kapacitou 4080 mAh s možností bezdrátového a reverzního nabíjení
  • fotoaparáty 12,2mpx hlavní + 16mpx ultraširoký a 8 mpx přední
  • natáčení ve 4K při 60 FPS
  • ochrana IPX8

Softwarové vychytávky

Jak se dalo čekat, společně s novým Pixelem byly představeny i mnohé zajímavé softwarové funkce. Některé jsou zmíněny v tomto textu, nicméně všem se jistě budeme postupně podrobně věnovat.

Nový Pixel přijde s posledním jedenáctým Androidem a poprvé se u této řady dočkáme i voděodolnosti. Displej svou šestipalcovou velikostí zapadá přesně mezi rozměry displejů u 4G a 5G variant čtvrtého Pixel. Tělo je údajně vyrobeno z recyklovaného hliníku a tentokrát by na něm neměly jít díky nové úpravě tolik vidět šmouhy. Jak je vidět, odemykání pomocí otisků je řešeno senzorem vzadu.

Pátý Pixel hned zamířil do prodeje v devíti zemích (ČR mezi ně dle očekávání nepatří) a jeho cena je 699 dolarů (cca 16 tisíc korun). Je dostupný v barevných variantách Just Black a Sorta Sage.

Co říkáte na Google Pixel 5 a jeho specifikace?

Zdroj: Google Store

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)