Google Pixel 4a 5G oficiálně: Snapdragon 765G, skvělé fotoaparáty i zajímavá cena

nový google telefon

Google na konferenci Night In představil oficiálně kromě Pixelu 5, nového Chromecastu a Nestu také Google Pixel 4a 5G. Tento telefon byl potvrzen několik měsíců předtím, než byl představen a to ihned po oznámení klasického Pixelu 4a. Americký gigant je známý tím, že nedokáže příliš ututlat informace o svých chystaných zařízení. U nás na webu jste mohli pravidelně vidět několik článků o tomto telefonu. Pojďme se tedy podívat, zda jsme se trefili, nebo zda nás Google něčím překvapil.

Google Pixel 4a 5G oficiálně

Přední stranu telefonu pokrývá 6,2″ OLED panel s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 60 Hz. Jedná se tedy o letošní vůbec největší telefon od Googlu. Na levé horní straně displeje nalezneme rovněž průstřel, ve kterém se nachází 8 megapixelový fotoaparát. Po přesunutí na zadní stranu vidíme trochu překvapení. Původně měl mít telefon pouze jeden fotoaparát, namísto toho vidíme dva a jsou úplně stejné, jako v Pixelu 5. Hlavní snímač má tedy rozlišení 12,2 megapixelu a sekunduje mu ultraširokoúhlý snímač s rozlišením 16 megapixelů. Nahrávat lze videa až při 4K a 60 FPS, což je skvělá hodnota. Na zadní straně nalezneme kromě fotoaparátů také čtečku otisků prstů.

Help at the Speed of 5G | Introducing the new Google Pixel Phones

Help at the Speed of 5G | Introducing the new Google Pixel Phones

Putting The G in 5G | Introducing the new Pixel 4a (5G) and Pixel 5

Putting The G in 5G | Introducing the new Pixel 4a (5G) and Pixel 5

  • 6,2″ OLED panel, Full HD+ a 60 Hz odezva
  • Snapdragon 765G, 6 GB RAM, 128 GB úložiště
  • 3 800 mAh baterie, 18 W nabíjení
  • 12,2 megapixelový hlavní fotoaparát
  • 16 megapixelový ultraširokoúhlý snímač
  • Cena 499 EUR (asi 13 500 korun)

Celé tělo je tvořeno z polykarbonátu a v jeho útrobách tiká čipset Snapdragon 765G, kterému sekunduje 6 GB RAM a 128 GB úložiště. Tedy oproti Pixelu 5 opět žádný rozdíl. Výkonem by měl být nový Pixel někde na úrovni Pixelu 3, ve kterém tiká Snapdragon 845. O výdrž se stará 3 800 mAh akumulátor s podporou 18 W nabíjení. Potěší také přítomnost audio jacku.

Telefon je k dispozici v jedné barevné variantě a to Just Black. Bude k dispozici za 499 EUR v jedné paměťové variantě. V přepočtu tedy nový Google Pixel 4a 5G vyjde na 13 500 korun.

Co se vám líbí na novém Pixel telefonu?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)