Google představil budoucnost Pixel telefonů: Radar a bezdotykové ovládání

google pixel 4 radar

Google už pravděpodobně přestávají unavovat úniky a spekulace kolem nových telefonů. Minulý měsíc společnost poprvé odhalila design zadní strany Google Pixel 4, nyní byla představena přední strana, respektive senzory. Rozhodně je se na co těšit, Google totiž mimo jiné integruje do telefonu radar.

Google Pixel 4 bude mít radar i 3D skenování obličeje

V první řadě bylo potvrzeno to, že Google chystá 3D skenování obličeje alá Face ID. Oproti klasickému skenování pomocí selfie kamery, je 3D sken mnohem bezpečnější a může se mj. používat například k potvrzení plateb. Podobně to má Apple iPhone X a výš. Jedná se o rozhodně zajímavou technologii, kterou už jsme ale v minulosti mohli vidět i u jiných Android výrobců. Google zároveň prozradil, že skenování tváře bude probíhat čistě v telefonu a tvář se bude ukládat v čipu Titan M.

Google Pixel 4 | (Don’t) hold the phone: new features coming to Pixel 4

Google Pixel 4 | (Don’t) hold the phone: new features coming to Pixel 4

Čím chce ale Google zaujmout, je speciální Soli radar. Google pod označením Project Soli dlouhé roky tuto technologii vyvíjel, dříve se spekulovalo, že ji nejprve uvidíme v chytrých hodinkách. Vzhledem k tomu, že ale Pixel hodinky jsou v nedohlednu, tak jako první se dočkáme v telefonech Pixel 4. Tento radar, který bude umístěn vedle sluchátkového reproduktoru, je určen k bezdotykovému ovládání pomocí gest ve vzduchu.

google pixel 4 senzory soli radar

S něčím podobným již přišlo LG u modelu G8, víme ale že moc dobře to nefungovalo. I třeba kvůli tomu, že telefon neměl speciální hardware. Soli radar má například sloužit k přeskakování písniček, zrušení budíku, zvednutí/odmítnutí hovorů apod. Radar má sloužit také k rozpoznání uživatele a následně rychlejšímu odemknutí telefonu.

V neposlední řadě společnost informovala, že funkce nebude dostupná ve všech zemích. Je možné, že k Soli radaru je potřeba souhlas regulačních úřadů, podobně jako například u EKG měřičů v chytrých hodinkách, kde funkce není dostupná ve všech zemích. Rozhodně se ale tento rok chce Google vytáhnout a s Pixel 4 uspět mnohem více než v předchozích letech.

Co říkáte na novinku v Pixel 4 telefonech? Budou ostatní společnosti Google kopírovat?

Zdroje: androidpolice.com, @phonedesigner

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)