Menu

Google testuje pokročilé ovládání hlasem, poslechnou nás telefony na slovo?

O tom, že v hlasovém ovládání našich chytrých telefonů je spousta nevyužitého potenciálu nemůže být pochyb. Toho si je dobře vědoma také společnost Google, která do ní vkládá řadu nadějí a dlouhodobě se nám snaží přinášet stále nové možnosti v hlasovém ovládání. Tak se stalo také nyní, neboť do testovací fáze byla uvedena nová služba pojmenovaná Voice Acces.

Google spustil testování Voice Acces

Ta přináší zcela nové možnosti v oblasti hlasového ovládání a přichází s novou technologií. Tu můžeme ve zkratce charakterizovat tak, že všem položkám na obrazovce, které vykonávají nějakou akci je přiděleno číslo a s jeho pomocí je nám dána možnost s vybranou položkou interagovat.Google Voice Acces

Jednou z novinek, která není primárně zaměřena na ovládání hlasem je také Vision Settings. Ta je již dostupná v poslední vývojářské verzi systému Android N a dává nám více možnosti v nastavení displeje (velikost písma, jednotlivých položek apod.)

Welcome_Alpha

Vedle samotného ovládání dostaneme také možnost pohodlné editace textových dokumentů. Hlasem tak budeme moci zadávat povely jako “kopírovat/vložit” atd. O snazší rozšíření novinky se postará služba zvaná Accesibility Scaner, která je určena především pro vývojáře aplikací a umožní jim vše si důkladně “osahat” a následně přizpůsobit pro vlastní aplikace.

Zdroj: googleblog.blogspot.cz.

 

Komentáře

Michalrada

michalrada54 0

z aplikace
15.4.2016 13:53

tohle je funkce, kterou Microsoft má už delší dobu ve svém hlasovým ovládání. a nikdo ji nepoužívá. možná to na mobilu bude lepší, ale sám jsem skeptický. navíc se zase buď my Češi nedočkáme, nebo to bude poloviční jako hlasové diktovani Google už teď.

Googler

z aplikace
15.4.2016 14:44

Otázka: Není to náhodou “Voice Access”? Zdá se mi, že tam schází jedno písmenko.

RSS (komentáře k článku)