Google testuje pokročilé ovládání hlasem, poslechnou nás telefony na slovo?

google voice

O tom, že v hlasovém ovládání našich chytrých telefonů je spousta nevyužitého potenciálu nemůže být pochyb. Toho si je dobře vědoma také společnost Google, která do ní vkládá řadu nadějí a dlouhodobě se nám snaží přinášet stále nové možnosti v hlasovém ovládání. Tak se stalo také nyní, neboť do testovací fáze byla uvedena nová služba pojmenovaná Voice Acces.

Google spustil testování Voice Acces

Ta přináší zcela nové možnosti v oblasti hlasového ovládání a přichází s novou technologií. Tu můžeme ve zkratce charakterizovat tak, že všem položkám na obrazovce, které vykonávají nějakou akci je přiděleno číslo a s jeho pomocí je nám dána možnost s vybranou položkou interagovat. Google Voice Acces

Jednou z novinek, která není primárně zaměřena na ovládání hlasem je také Vision Settings. Ta je již dostupná v poslední vývojářské verzi systému Android N a dává nám více možnosti v nastavení displeje (velikost písma, jednotlivých položek apod.)

Welcome_Alpha

Vedle samotného ovládání dostaneme také možnost pohodlné editace textových dokumentů. Hlasem tak budeme moci zadávat povely jako “kopírovat/vložit” atd. O snazší rozšíření novinky se postará služba zvaná Accesibility Scaner, která je určena především pro vývojáře aplikací a umožní jim vše si důkladně “osahat” a následně přizpůsobit pro vlastní aplikace.

Zdroj: googleblog.blogspot.cz.

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)