Menu

Služba Google One se rozšiřuje. Už nebude exkluzivní jen pro USA

V květnu jsme se dočkali představení služby Google One, což je v podstatě jednoduchý tarif s rozšířeným úložištěm a dalšími výhodami. Do této doby byl dostupný pouze na pozvánku a v USA. Google však nyní oznámil, že v USA se služba spouští pro všechny a další země se dočkají v následujících týdnech.

Google One je sjednocený tarif pro úložiště s několika bonusy

Představení služby Google One provázelo poměrně velké zmatení. Google se z nějakého důvodu rozhodl vzít tarif úložiště Google Disk a udělat z něj speciální službu, ke které přidal několik bonusů. Základní funkcí je možnost spravovat svůj tarif úložiště, pod který spadají Google Disk, Gmail a fotky a videa v původní kvalitě ve službě Google Fotky.

Hlavním bonusem je možnost kontaktovat “odborný tým” v Google podpoře, tím vedlejším pak věci, jako jsou kredity do Google Play nebo nižší ceny v hotelech. Pokud máte placený tarif Disku, budete na ni upgradováni v nadcházejících měsících.

sluzba google one

Poslední změnou oproti klasickému tarifu Google Disk je přidání jiných velikostí. Tarif 1 TB se kompletně odstraňuje, místo něj přijde 2TB dat za stejnou cenu 299 Kč měsíčně. Dále se také přidala možnost vybrat si 200GB úložiště, pokud už vám třeba nestačí základních 100 GB. Ta bude stát 2,99 dolaru měsíčně, v přepočtu s DPH tak cca 99 Kč. Velmi dobře to nyní Google ukazuje v GIF obrázku výše.

Google One
Google One
Developer: Google LLC
Price: To be announced

Máte v plánu přejít na nové tarify s 200GB nebo 2TB dat?

Zdroj: blog.google

 

Komentáře

Jerry7650

Jerry7650 1

15.8.2018 23:47

Hlavním bonusem je sdílení v rámci rodinné skupiny, na což už netrpělivě čekám protože to ušetří celkem dost peněz.

Karle

karle40 39

18.8.2018 19:38

Pokud se rozhodnu přejít na vyšší tarif, tak to bude na OneDrive, kde k tomu dostanu i nový Office. Zatím ale těch 40 GB, co tam mám, stačí mým potřebám asi tak čtyřnásobně…

RSS (komentáře k článku)