Menu

Google chystá podporu příkazu “OK Google” v režimu offline

Použití hlasového příkazu „OK Google“ je snadné a pohodlné. Zvlášť od té chvíle, kdy tato funkce začala podporovat také český jazyk. Seznam příkazů v češtině je dostupný zde. Nevýhodou může být, že na všechny tyto povely se můžeme spolehnout pouze do doby, kdy je náš přístroj v režimu online. Jakmile zařízení nemá přístup k síti, vyzve nás, abychom se zkusili připojit a akci opakovat.

Hlasový příkaz OK, Google

OK Google

Nyní se však zřejmě blýská na lepší časy, neboť s novou aktualizací oficiální aplikace Google pro operační systém Android přijde zřejmě také podpora hlasových povelů v režimu offline. To se podařilo zjistit lidem z webu AndroidPolice.com, neboť ti našli v kódu aplikace nové řetězce. Díky nim budeme moci pomocí hlasu vypnout a zapnout hudbu, uskutečnit hovor, odesílat SMS a zapínat Wi-Fi. Další příkazy mohou být přidány později, prozatím jsou však známy pouze tyto.

Zdroje: androidpolice.com, phonearena.com.

 

Komentáře

David

David

30.6.2015 20:00

Mám jen dotaz jak to rozchodit na xperia m2 os 4.4

PAvel

PAvel

30.6.2015 20:04

I v češtině?

Radim Strnad

Radim Strnad

30.6.2015 20:34

není to sice o offline režimu, ale na hodinkách s Android Wear (MOTO360) mi dnes (kromě v odkazovaném článku popsaných) začaly fungovat nové příkazy jako je “připoměň mi zajít za šéfem v práci”, “připomeň mi vynést odpadky doma”, “připomeň mi koupit chleba zítra v 8:30”, “vzduď mě v 7:30”,. Hlavně ty připomínky jsou fakt super!

Radim Strnad

Radim Strnad

30.6.2015 21:05

bezva! funguje i “zapiš poznámku text poznámky…” , což vytvoří záznam v Keep !!! tak a teď mi už nic nechybí. Snad jedině vytvořit událost v kalendáři, ale to jistě přijde co nevidět. Well done Google! :)

Marek

Marek

30.6.2015 23:05

Je možnosť rozchodiť “OK Google“ aj na slovensku s českými príkazmi. Dík

TheMaroS

TheMaroS

30.6.2015 23:34

Marek, mám ako jazyky nastavenú angličtinu, slovenčinu i češtinu a väčšina tých hlasových príkazov mi funguje aj zo Slovenska (na Nexuse 10).
Len teraz to píše, že služba google je momentálne nedostupná. Že by pridávali tú sekundu naviac, alebo nebodaj pripravujú od nového mesiaca nejaké oficiálne spustenie služieb aj u nás :-)

David

David

1.7.2015 8:19

Rozhodně by se mi líbilo mít něco jako Siri u Applu… Apple doma zásadně nechci, ale tohle je fakt jediná věc co se mi u Applu líbí

RSS (komentáře k článku)