Odlišné výsledky vyhledávání pro mobily a počítače? Již brzy na Googlu!

odlisne-vysledky-vyhledavan

Umíte si představit, že při zadání stejných klíčových slov a kritérií najde vyhledávač na mobilu a na počítači odlišné výsledky vyhledávání? Zatím se sice s ničím takovým nesetkáte – vyhledávač poskytuje stejné výsledky bez ohledu na použitou platformu. V rámci několika měsíců by se to ale mělo změnit. Tvrdí to web Search Engine Land, specializující se na SEO, SEM a vyhledávače.

Zpráva pochází z marketingové konference Pubcon, kde Gary Illyes, webmaster a analytik trendů, zveřejnil plány v úvodním příspěvku. Jak bude vypadat tato změna v praxi, zatím není zcela zřejmé, nicméně lze odhadovat, že by měl vést relevantnějším výsledkům pro mobilní zařízení při vyhledávání na mobilním operačním systému.

Odlišné výsledky vyhledávání pro mobily a počítače? Odlišné výsledky vyhledávání pro mobily a počítače?

Odlišné výsledky vyhledávání? Ale proč?!

Vyhledávání z mobilních zařízení už předstihlo hledání z desktopů a notebooků, nicméně až dosud Google poskytoval shodné výsledky pro všechny bez rozdílu. Uživatel na mobilním telefonu přitom například ocení spíše stránku orientovanou na výšku, kdežto na monitorech počítačů nečiní problémy stránky s větší šířkou. Index pro mobilní platformu by přitom měl být aktualizován častěji než pro desktopy, nicméně není zřejmé, o jak velkou míru odlišnosti půjde. Mobilní index kromě toho bude pro Google primární. Lze také předpokládat změnu v algoritmu hodnocení stránek, který bude brát v úvahu další kritéria, jako je optimalizace stránek pro mobilní zařízení. Webmastery tedy čeká práce s přípravou webu tak, aby se novému indexovacímu nástroji “líbil.”

Google uvažuje o poskytování odlišných výsledků již delší dobu. Naznačil to tweet Garyho Illyese, kde do budoucna nevyloučil možnost odlišného indexování pro mobily. Od té doby se Google očividně rozhodl, že mobilní index má smysl a pokračuje v rozpracování této myšlenky.

Tweet Garyho Illyese naznačuje, že Google může v budoucnu poskytovat odlišné výsledky vyhledávání Tweet Garyho Illyese naznačuje, že Google může v budoucnu poskytovat odlišné výsledky vyhledávání

Co říkáte na představu, že na mobilním telefonu dostanete jiné odlišné výsledky vyhledávání než na počítači či notebooku? Máte představu, v čem by se mohlo mobilní vyhledání lišit? Jakým směrem by se mělo ubírat? Podělte se o své vize a názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, searchengineland.com, droider.ru.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)