Google uvolňuje Obchod Play s novým designem “Material”

obchod_play_ico

Jak bylo prezentováno již v červnu na vývojářské konferenci Google I/O, vyhledávací gigant připravuje nový design svých aplikací, známý pod označením “Material”. Do nového kabátku se jako jeden z prvních převlékne repozitář aplikací Obchod Play, jehož aktualizaci začal Google uvolňovat včera. Nová verze přitom ještě nepřichází s kompletně přepracovaným uživatelským rozhraním, ale pokud se ponoříte do hlubších sekcí, jako jsou stránky aplikací, knih, filmů či hudby, uvidíte zásadní změny.

Původní vzhled aplikace Obchod Play Původní vzhled aplikace Obchod Play

Původní vzhled aplikace Obchod Play Původní vzhled aplikace Obchod Play

Původní vzhled aplikace Obchod Play Původní vzhled aplikace Obchod Play

Těšit se můžete nejen na nové animace, ale také na “odznaky” s informacemi o počtu stažení, průměrné hodnocení a kategorii, jakož i vybranými uživateli, jež aplikaci udělili hodnocení +1. Dále jsou tu vylepšená záhlaví, obsahující přidružené video (pokud ho aplikace má), pod nímž je k vidění název aplikace, jméno vývojáře/autora a tlačítka pro instalaci/aktualizaci/odinstalaci. Níže jsou náhledy snímků obrazovek, (ještě jednou) průměrné hodnocení s podrobnějším rozpisem známkování a komentáře uživatelů.

Pokud si necháte ukázat “Další informace”, které se nyní zobrazují na celé obrazovce, najdete zde podrobný popisek, seznamy změn, provedených v posledních verzích, číslo verze, datum poslední aktualizace, počet stažení či velikost instalačního balíčku. Kompletní vzhled stránek vypadá doslova jako by byl postaven “na zelené louce” se zbrusu novým designem.

Novou verzi Obchodu Play zatím hlásí především uživatelé ze Spojených států, nicméně v redakci jsme ji už zaznamenali na telefonu HTC One M8 dnes ráno, zatímco na Samsungu Galaxy S III s CyanogenModem 11.0 M9 (Android 4.4.4) v tu chvíli ještě dlela starší verze s původním vzhledem.

Aktualizované rozhraní vypadá poměrně pěkně (byť jde, pochopitelně, o subjektivní názor) a můžeme se těšit na to, jaké novinky přinesou další verze Obchodu Play.

Zdroje: Android Central, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (76)