Menu

S Google Now ušetříte prsty, přibývá podpora WhatsApp, Viber a další

Už vás unavuje psaní prsty, jako v minulém století? Přinejmenším v oblasti psaní zpráv skrze vybrané komunikační aplikace (“kecálky”) se již blýská na lepší časy! Osobní kontextový asistent Google Now (v české mutaci překládaný jako “Chytré karty Google”) přináší v poslední aktualizaci možnost zadávat hlasem obsah zpráv do aplikací Viber, WhatsApp a několika dalších.

Myšlenka i provedení jsou jednoduché: na domovské obrazovce uživatel vysloví příkaz “Ok Google, send a WhatsApp message to Joe”, následovaný textem zprávy. Google Now pak odešle zadaný text zvolenému kontaktu. Celý proces můžete vidět na následující animaci.

Jak přes Google Now poslat zprávu do WhatsApp

Jak přes Google Now poslat zprávu do WhatsApp

S Google Now ušetříte prsty!

Kromě programů WhatsApp a Viber jsou podporovány také WeChat, Telegram a NextPlus. Aby vše fungovalo, je nutné mít nejen nejnovější verzi programu Google, ale také dané komunikační aplikace.

Uvedená funkce funguje v poslední verzi Google Now, a dle zběžných redakčních testů zatím jen v anglické mutaci. Čeští a slovenští uživatelé se tohoto komfortního způsobu textové komunikace snad dočkají v dohledné době. Samotný Google slibuje, že další jazyky a podporované komunikační programy bude přidávat postupně.

Zdroje: Droid Life, Google Inside Search, Android and Me, Android Police, Android Authority a Android Central.

 

Komentáře

Rosty

Rosty

29.7.2015 14:34

Slovensky narod bude este dlho tie prsty drat :D

Vladislav Lanka

Vladislav Lanka

29.7.2015 15:47

Sláva! Je vidět že se Google v této oblasti snaží.A to je dobře.Až časem přibudou další hlasové funkce v Češtině tak to bude Super. :-) Některé jsem už našel a vyzkoušel.Všechny až na jednu mi fungují. :-))

https://youtu.be/zQBtdSLm8NY

A taky by mohli zapracovat aby to mluvilo v Češtině a hezky odpovídalo.Ale nejde vše hned.
V.

Sax

Sax

29.7.2015 16:33

Aneb jak se Google dostal ke vzkazům aplikací třetích stran. :-D

Master of Android

Master of Android

29.7.2015 17:42

Nevím jestli to víte ale mužete takhle posílat i SMS a když řeknete: Open FIFA 15. (nebo jinou aplikaci) tak se to opravdu zapne, ale ne u všech aplikací to šlo, u některých to např. Open Photo Gallery to vyhledávalo na Googlu

El Carlos

El Carlos

30.7.2015 0:10

No zadat zprávu samotnou hlasem jde už dávno. Občas to používám u gtalku – stačí na SwiftKey kliknout na mikrofonek a nadiktovat zprávu. Jediný využití jsem zatím našel jenom při ládování se kuřetem, kdy jsou ruce mastný :-D

Franta

Franta

30.7.2015 16:26

A facebook messenger stále ne. :'(

roman

roman

31.10.2015 8:42

Roman

RSS (komentáře k článku)