S Google Now ušetříte prsty, přibývá podpora WhatsApp, Viber a další

googlenow_ico

Už vás unavuje psaní prsty, jako v minulém století? Přinejmenším v oblasti psaní zpráv skrze vybrané komunikační aplikace (“kecálky”) se již blýská na lepší časy! Osobní kontextový asistent Google Now (v české mutaci překládaný jako “Chytré karty Google”) přináší v poslední aktualizaci možnost zadávat hlasem obsah zpráv do aplikací Viber, WhatsApp a několika dalších.

Myšlenka i provedení jsou jednoduché: na domovské obrazovce uživatel vysloví příkaz “Ok Google, send a WhatsApp message to Joe”, následovaný textem zprávy. Google Now pak odešle zadaný text zvolenému kontaktu. Celý proces můžete vidět na následující animaci.

Jak přes Google Now poslat zprávu do WhatsApp Jak přes Google Now poslat zprávu do WhatsApp

S Google Now ušetříte prsty!

Kromě programů WhatsApp a Viber jsou podporovány také WeChat, Telegram a NextPlus. Aby vše fungovalo, je nutné mít nejen nejnovější verzi programu Google, ale také dané komunikační aplikace.

Uvedená funkce funguje v poslední verzi Google Now, a dle zběžných redakčních testů zatím jen v anglické mutaci. Čeští a slovenští uživatelé se tohoto komfortního způsobu textové komunikace snad dočkají v dohledné době. Samotný Google slibuje, že další jazyky a podporované komunikační programy bude přidávat postupně.

Zdroje: Droid Life, Google Inside Search, Android and Me, Android Police, Android Authority a Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)