Google testuje nové rozhraní navigace ve svých Mapách

nove-rozhrani-navigace-mapy-google_ico

Redaktor serveru Android Police Andy Oka zaznamenal v neděli zvláštní chování aplikace Mapy Google během navigace. Zobrazovaly se mu pouze velké silnice, chyběly názvy ulic a čísla silnic. S ohledem na to, že testoval beta verzi s číslem 9.42.3, připsal toto chování zkušebnímu sestavení. V noci na dnešek dostal aktualizaci na verzi 9.42.3 jeho Pixel XL. Když se však chování opakovalo, rozhodl se smazat data aplikace. Jaké však bylo jeho překvapení, když se při dalším spuštění objevilo nové rozhraní navigace.

Čím se liší nové rozhraní navigace od původního?

Po klepnutí na panel s informací o předpokládané době příjezdu (ETA) se ukazuje nabídka s vyhledáním alternativních tras a vstupem do nastavení. Ve starší verzi se po klepnutí na čas příjezdu zobrazoval itinerář s přehledem odbočení. Itinerář (Trasa) je nyní na jedné úrovni s alternativními trasami. Naopak přepínače pro zobrazování informací o dopravě a satelitního režimu byly přesunuty do nižších úrovní nabídek. V režimu zobrazení alternativních tras se zobrazují tlačítka pro vyhledávání a vycentrování mapy, jakož i nastavení možností trasy.

S velkou pravděpodobností se jedná o nastavení, prováděné na straně serveru, tedy částečně nezávislé na aktuální nainstalované verzi aplikace. Několik čtenářů v diskuzi pod článkem hlásilo, že se jim nové rozhraní zobrazuje po smazání dat aplikace starší verze 9.41.1 i aktuální 9.42.3. Na redakční Xperii Z3 s Androidem 6.0.1 s Mapami ve verzi 9.42.3 se nám nové rozhraní navigace nezobrazovalo. Provedli jsme tedy smazání dat aplikace (Nastavení-Aplikace-Mapy-Úložiště-Vymazat data) a po dalším spuštění jsme taktéž měli k dispozici nové rozhraní navigace, které můžete vidět na snímcích v tomto článku.

Je otázkou, jakým způsobem míní Google nové provedení distribuovat dalším uživatelům – přeci jen k mazání dat aplikace asi každého nepřiměje.

Co říkáte na nové rozhraní navigace v Mapách Google? Je to to, co aplikace potřebuje, nebo si myslíte, že by se vyhledávací gigant měl věnovat jiným prioritám? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Google Maps
Google Maps

Zdroj: androidpolice.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)