Google přináší nové možnosti, jak chránit své soukromí

google soukromí

Na konferenci Google I/O letos v květnu Google představil inkognito režim pro své služby Google Mapy a Google Vyhledávání. Společnost začala tento režim nyní oficiálně zavádět, takže lze data vyhledávání vypnout a nesynchronizovat s účtem Google. Funkce bude dostupná z kontextové nabídky v aplikaci.

Kromě toho Google zlepšuje také ochranu osobních údajů. Nově je možné automaticky mazat veškerá data o poloze, historii a aktivitě na YouTube. Můžete si nastavit konkrétní časové období od 3 až do 18 měsíců, po kterých YouTube automaticky smaže veškerá data. Funkci lze najít v nabídce Moje aktivita v aplikaci.

Kromě YouTubu došlo taktéž na vylepšení ochrany osobních údajů u Google Asistenta, který umožňuje smazat až týdenní data o hlasových příkazech přímo v aplikaci Asistent. Starší příkazy lze smazat ručně v nabídce nastavení účtu. Google nově taktéž kontroluje hesla a vyhodnocuje, zda jsou dostatečně bezpečná. Funkce jsou aktivní jak v mobilních zařízeních, tak i v počítačích. Google tak trochu těmito kroky usiluje o větší důvěru. Je totiž obecně známo, že Android o vás ví více informací, než například iOS, který poskytuje více soukromí a tak by právě tento impulz mohl přesvědčit také některé jablíčkáře ke koupi Android zařízení.

Záleží vám na soukromí u svých dat?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)