TOPlist

Google oživí mrtvou technologii! Soli radar se (asi) vrátí v chystaném chytrém termostatu Nest

google nest termostat
  • Google opráší Soli radar a přinese ho do jednoho z nadcházejících produktů
  • Od roku 2019 jsme o něm prakticky neslyšeli, Pixel 4 je jediná řada telefonů s touto technologií
  • Podle spekulací se bude jednat o novou generaci chytrého termostatu Nest

Soli radar byl poprvé (a také naposled) představen společně s telefony Google Pixel 4 v roce 2019, ale hned s další generací od něj americká firma dala z trochu nepochopitelného důvodu ruce pryč. Šlo rozhodně o velmi zajímavou technologii, která umožňovala praktická bezdotyková gesta. Teď to vypadá, že chce Google svou pět let starou technologii využít v úplně jiném odvětví. Dle spekulací totiž chystá novou generaci chytrého termostatu Nest, jež bude oním radarem disponovat.

Podle podání u Federální komise pro komunikace (FCC) má Google k dispozici záhadné bezdrátové zařízení vybavené radarovou technologií krátkého dosahu 60 GHz, Wi-Fi 802.11n, Bluetooth a základní deskou. O co se ale jedná? Spekulace se různí. Jednou z možností je zmíněný termostat Nest.

Méně pravděpodobná se zdá aktualizace Nest Hubu 2021 s radarem Soli pro sledování spánku. Chytrý rozbočovač by jistě měl disponovat energeticky úspornou technologií jako Thread nebo Zigbee pro ovládání dalších zařízení, o kterých však u FCC nepadlo ani slovo. Zařízení musí být dále připojené k síti, jelikož se v podání FCC nezmiňují baterie.

Někteří spekulují, že by se mohlo jednat o uniklé chytré hodinky Pixel Watch 3. Jedna z prvních technologických ukázek Soli od Googlu byla totiž před mnoha lety prezentována právě na chytrých hodinkách. Ty nemají 5GHz pásmo, 2,4 GHz, Bluetooth a Soli by pro variantu hodinek s Wi-Fi stačily. Google ale uvádí, že zařízení bude běžně ve vzdálenosti alespoň 20 cm od člověka, a proto neprováděl testy vyzařování, takže právě termostat je nejpravděpodobnější možností.

Google Pixel Watch aplikace

Čistě teoreticky by se mohlo jednat o úplně nový druh gadgetu, který Google dosud nepředstavil, například chytrou lampu, která by pomocí Soli radaru monitorovala váš spánek. Na další informace si budeme muset ještě počkat, avšak fakt, že byl produkt již zalistován FCC naznačuje, že bychom od jeho představení nemuseli být úplně daleko.

Máte zkušenosti s produkty Nest od Googlu?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)