Google představil Nest Hub Max. Větší chytrý displej, který je obohacen o kameru

google nest hub max predstaveni

Na právě probíhající konferenci Google I/O byly představeny i hardwarové novinky. O Pixel 3a telefonech jsme již psali, nyní se podíváme na chytrý displej Nest Hub Max. Jedná se o větší variantu Google Home Hub, která má navíc kameru. Pojďme si tento chytrý displej představit blíže.

Představení nového chytrého displeje Google

Není to však jediná novinka, co se týče chytrých displejů Google. Společnost oznámila rovněž to, že Google Home Hub se nově bude nazývat Nest Hub. Zároveň Google oznámil snížení ceny a dostupnost v dalších zemích, včetně Německa. Cena byla snížena i u klasického Google Home reproduktoru a Google Home Max. Nyní ale zpátky k novince Nest Hub Max.

google nest hub max

Po designové stránce je v podstatě identický jako předchozí model. Jediný rozdíl je v tom, že má větší displej o velikosti 10 palců. Rozlišení se navýšilo na 1280 x 800 pixelů. Další změnou je to, že senzor okolního osvětlení byl přemístěn a nahrazen ultra širokoúhlým fotoaparátem, který má 6,5 MPx.

Slouží k videohovorům, jako domácí bezpečnostní kamera, ale i třeba k rozpoznání uživatelů. To se dá využít k rychlému přepínání účtů, uživatelé tak uvidí vlastní informace, když budou používat displej. Dále kamera podporuje gesta, například pro zeslabení zvuku

Díky větší velikosti má i výkonnější reproduktory.  Zůstávají dva přední mikrofony i podpora Bluetooth 5, 802.11ac Wi-Fi a Chromecastu. Na přední straně je i LED dioda, která bude svítit pokaždé, kdy se bude kamera využívat, podobně jako to je u notebooků. Samozřejmostí je možnost vypnutí mikrofonu i kamery pomocí tlačítka.

Meet Google Nest Hub Max

Meet Google Nest Hub Max

Cena Google Nest Hub Max byla stanovena na 229 dolarů, v přepočtu s DPH cca 6 500 Kč. Dostupný oficiálně bude během léta v USA, Velké Británii a Austrálii. Dá se očekávat, že české obchody jej později importují i k nám na trh, podobně jako u jiných Google produktů. Očekávejte však výrazné navýšení ceny.

Jak se vám líbí Google Nest Hub Max?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)