TOPlist

Google Nest Aware zdražuje další službu, v Česku to zatím nepocítíme

Předplatné služby Google Nest Aware zdražuje o 20 dolarů ročně
  • Google zvyšuje cenu svého předplatného Nest Aware ze $6 (136 Kč) na $8 (181 Kč) měsíčně
  • Služba Aware Plus bude stát $15 (340 Kč) měsíčně a roční plán $150 (3397 Kč)
  • Zvýšení ceny stávajících předplatných se zatím týká pouze pár států

V roce 2019 se společnosti Google a Nest spojily, aby vytvořily řadu produktů pro chytrou domácnost. Od roku 2020 byla měsíční cena za základní plán 6$, tedy 136 Kč měsíčně nebo $60 (1359 Kč) ročně. Zvýhodněnou službu Nest Aware Plus jste pořídili za $12 (272 Kč) měsíčně a roční variantu za $120 (2718 Kč). Společnost Google nedávno oznámila, že zdražování proběhne kvůli udržení tempa se stále zrychlujícím trhem, zahrnujícím inflaci a aktualizaci místních daní.

Základní plán zdražuje o 20 dolarů ročně

Google se snaží všemi směry více integrovat do chytrých domácností a poskytovat bezpečnostní služby. Předplatitelé Nest Aware mají přístup k funkcím, jako je detekce pohybu, zvuku a historie událostí ve videích. Plán Nest Aware nyní uloží vaše záznamy 30 dní zpětně za $8 měsíčně nebo $80 ročně. Zvýhodněný plán Nest Aware Plus, který navíc nabízí 10 dní nepřetržité historie videí pro všechny kabelové kamery, zvonky Google Nest a 60 dní historie videí událostí, zdraží na $15 a $150 ročně. Zvýšení ceny stávajících předplatných se zatím týká pouze USA, Velké Británie a Austrálie, v ostatních státech bude služba zdražena o něco později. O zvýšení ceny bude společnost Google informovat e-mailem nejméně 30 dní předem.

Předplatné Google Nest Aware zdražuje předplatné

Toto zvýšení cen může výrazně ovlivnit mnoho zákazníků, kteří využívají Nest Aware jako klíčovou součást svého zabezpečovacího systému. Cenový skok je totiž v porovnání s jinými bezpečnostními systémy na trhu poměrně výrazný. Navíc IP kamery nemají ani vlastní datové úložiště, což vyžaduje využití cloudového prostoru přímo od výrobce. Musíme zmínit i skutečnost, že funkce ještě stále není dostupná v České republice, a proto je zapotřebí změnit zemi přímo v aplikaci.

Využíváte službu Google Nest Aware?

Zdroj: TheVerge , Google

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)