Google sjednocuje nabíjení. Nové telefony musí podporovat USB-PD

google nabíjení

Google se v poslední době snaží o co největší sjednocení systému Android. Důkazem může být fakt, že ve všech nových telefonech od 31. ledna 2020 musí běžet nejnovější Android 10. Pokud výrobce pošle ke schválení nějaký se starším systémem, jednoduše ho americký gigant neschválí. Podobně chce nyní sjednotit i nabíjení.

Jelikož se nyní velcí výrobci předhánějí, kdo udělá rychlejší bezdrátové nabíjení, rozhodl se Google udělat v této technologii pořádek. Každý nový telefon bude muset umět standard USB-PD (PowerDelivery). Chce tak učinit již v nové verzi Google Mobile Services. Znamená to, že všechna zařízení s Androidem vydaná v roce 2020 musí disponovat konektory splňující stanovené specifikace s tím, že musí podporovat USB či USB-C.

Do této doby Google splňování standardu doporučoval, od nového roku bude však povinností všech výrobců. Google tímto krokem nezakazuje využívat vlastní řešení výrobce, ten však musí zajistit kompatibilitu také se standardem USB PowerDelivery. Takový Samsung Galaxy Note 10 využívá PowerDelivery 3.0 s výkonem až 45 W. PowerDelivery zatím podporuje pouze málo telefonu, což se však díky novému nařízení brzy změní.

Co říkáte na nový standard nabíjení?

Zdroj: xda-developers.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)