TOPlist

Google možná pracuje na novém modelu Nexusu 10

nexus-10

Po vydání Nexusu 7, který sklidil obrovský úspěch, si uživatelé žádali také podobný tablet, ale v desetipalcovém provedení. Výsledkem byl Nexus 10 od Samsungu, který rozhodně není špatný, ale už si tolik příznivců nezískal. Vyniká však v jemnosti svého displeje, disponuje totiž obrovským rozlišením 2560 x 1600 pixelů, čímž překonává veškerou tabletí konkurenci nejen na platformě Android. Proslýchá se, že společnost Google nyní pracuje na dalším desetipalcovém tabletu Nexus, který by měl být vylepšením stávajícího modelu. Zapracovat by se mělo především na výkonu, neboť obrovské rozlišení spotřebuje spoustu systémových prostředků (zejména ve hrách). Původní dvoujádrový Exynos 5 by měl být vystřídán za 4jádrovou variantu, grafický akcelerátor Mali T604 za T628 (či 678), který přinese 8 jader. 2GB RAM paměť zůstane.

ARM_Mali-T678_605

Žádné oficiální zprávy samozřejmě zatím neexistují a jedná se pouze o informace z neznámého (ale jako vždy podle médií důvěrného :)) zdroje. Proslýchá se, že bychom se o tomto zařízení mohli dozvědět něco více na blížící se akci Mobile World Congress 2013, která začne již 25. února v Barceloně.

zdroj: brightsideofnews.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)