Google dal výrobcům telefonů jasnou podmínku. Čeho se týká a souhlasíte s ní?

Google Pixel material you design

Designový jazyk Material You, který je jednou z největších změn v Androidu 12 je pro Google očividně velmi důležitý. Kromě Androidu totiž design dostal také systém Chrome OS a postupně dochází k zavádění také na Wear OS. Nyní však americká firma dle webu AndroidPolice chystá poměrně nezvyklou podmínku a to pro všechny nadstavby.

Monet Engine ve všech Android 12 telefonech

Zdroj, který se rozhodl prohodit s redaktory webu AndroidPolice pár slov prý čerpal z interních dokumentů společnosti Google. V ní se uvádí, že od 14. března bude americký gigant vyžadovat od všech nadstaveb, které budou chtít používat služby GMS (Google Mobile Services) přítomnost tzv. monet enginu.

Ten pak bude schopen generovat pět různých barevných palet pro systém. V současné době se jedná o exkluzivitu pro telefony Pixel. Výrobci telefonů tedy budou muset použít vlastní řešení nebo implementovat monet engine od Googlu do svých nadstaveb. Jinak nebudou moci používat Google služby v systému Android 12.

Jak se vám tento krok pozdává?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)