TOPlist

Google nám nyní ukáže konkrétní momenty videí. Revoluce?

google úseky videí

Google je jistě ten nejpopulárnější internetový vyhledávač a je jedním z největších pomocníků na světě. Pokud potřebujete získat téměř jakoukoliv informaci, stačí ji do vyhledávače napsat a následně si vybrat ze zdrojů, které nám nabídne. Tak snadné je to ale zatím pouze u těch textových zdrojů. Tomu by měl být nyní konec, jelikož nyní nabídne i momenty z videí.

Jako primární části videí se budou samozřejmě objevovat ty z YouTube. Autoři mají nyní možnost do videí přidávat jakési časové úseky s informacemi, které jednotlivý úsek obsahuje. Pokud bude někdo točit například recenzi telefonu Galaxy S10, kde zmíní výkon, kvalitu fotoaparátu a výdrž baterie a vy následně vyhledáte Galaxy S10 výdrž baterie, měly by se vám kromě článků vyhledat také jednotlivé časové úseky, které si budete moci přehrát pomocí jediného kliknutí. Jestliže tak nechcete projíždět celý obsah a stačí vám pouze část, bude se funkce jistě hodit.

google vyhledávač úseky videa

Samozřejmě že se bude funkce teprve zavádět, takže ze začátku nebude na výběr z tolika videí. Navíc musí být sami autoři ochotni tyto značky do svých videí přidávat a tak bude úspěch této funkce záviset hlavně na nich. Jistě je ale v jejich zájmu, aby se o jejich obsahu dovědělo co nejvíce lidí, takže ti chytřejší to dělat budou. Vyhledávání je zatím dostupné pouze v anglickém jazyce, ovšem během několika týdnů by měla být podporována většina jazyků.

Využijete nové Google vyhledávání?

Zdroj: theverge.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)