Google posílá k ledu aplikaci Moje trasy. Exportujte si data včas

moje_trasy_icon

Google připravuje ukončení své další služby – tentokrát se jedná o fitness aplikaci Moje trasy, která spatřila světlo světa již v roce 2009 a jedná se tak o jeden z nejstarších programů v jeho portfoliu. Jako termín ukončení byl zvolen 30. duben tohoto roku.

Stejně jako podobné programy pro sledování outdoorových aktivit i Moje trasy umí sledovat a zaznamenávat rychlost, polohu, vzdálenost a nadmořskou výšku, což je využitelné při aktivitách, jako je chůze, běh či jízda na kole. Uživatelé si mohou nasbírané informace prohlížet, uložit je pro použití v aplikacích, jako jsou Mapy, a sdílet na sociálních sítích.

Moje trasy končí, jděte jinam!

V oficiálním oznámení se vyhledávací gigant omlouvá za případné komplikace a nepříjemnosti a konstatuje, že se jednalo o obtížné rozhodnutí ve prospěch dalších mapových projektů.

Pro dosavadní uživatele existuje nespočet alternativ, které jsou, na rozdíl od poměrně zanedbávaného dítka Googlu, často graficky i funkčně propracovanější. Vyzkoušet mohou například aktuálnější fitness aplikaci z dílny Googlu Fit, nebo řešení třetích stran, jako jsou Endomondo, RunKeeper, Strava, Map My Run, Map My Hike, GPS Logger for Android, GPX Viewer a řadu dalších.

Google tedy plánuje ukončení k poslednímu dubnu a do té doby dává uživatelům čas na export jejich dat a hledání vhodné náhrady. Ačkoli služba pak již nebude dispozici, budou uživatelé stále moci exportovat data z aplikace. Data z programu lze exportovat na Disk Google nebo na externí paměťové zařízení v různých formátech (KML, GPX, CSV, TCX).

Moje trasy si stáhlo více než deset milionů uživatelů, což je ve srovnání s jinými aplikacemi z dílny vyhledávacího giganta, které dosahuji stokrát vyšších čísel, relativně zanedbatelný počet.

Zdroje: Android Central, Google, Ausdroid, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek