TOPlist

Google Meet zavádí skupiny ve skupinách. Pomůže to při vyučování

Google Meet podskupiny

Google zavádí v reakci na koronavirovou pandemii další novinku do jednoho ze svých komunikačních nástrojů. Aktuální změna se týká aplikace a webového prostředí služby Meet, která nově nabídne v rámci videochatování menší podskupiny. Novinka je určena hlavně vyučujícím, kteří potřebují studenty / žáky během distanční výuky rozdělovat do užších týmů. Podskupiny v Google Meet jsou nyní dostupné pro majitele výukových Enterprise účtů.

Díky novému prostředí je možné vytvořit během hovoru až 100 menších místností. To se hodí třeba pro plnění odlišných úkolů, debaty nad různými tématy nebo i vyučování různých jazyků. Rozdělení účastníků může být manuální, ale klidně také náhodné. Je tomu vymezeno speciální tlačítko. K dispozici je také časovač.

Google Meet (original)
Google Meet (original)

Vyučující (administrátor) má pochopitelně pravomoc v Google Meet vstoupit do kterékoli podskupiny. Pozvat jde přitom kohokoli s Google účtem. Šlo o jednu z nejžádanějších funkcí, o kterou lektoři používající k výuce Meet Google prosili. Společnost začala novinku zavádět 8. října.

Máte děti ve školím věku? Jak zvládají distanční výuku?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)