Konec Covid výhod. Neomezený Google Meet bude teď placený

Google Meet hodinovy limit skupinove hovory

V posledních měsících Google celkem razantně “překopal” svou nabídku kancelářských aplikací a nástrojů, které se nyní po změně log sdružují převážně v nově pojmenovaném balíku Workspace (dříve G Suite). Součástí tohoto přechodu mělo být také plynulé zpřístupnění některých služeb běžným uživatelům se základním Google účtem. A také nasměrování lidí do nových placených tarifů Workspace Individual, se kterými dostanou přístup k pokročilým funkcím. Tento krok nakonec posunula pandemie, ale úlevy pomalu končí.

Google Meet (original)
Google Meet (original)

Příkladem je třeba komunikátor Meet, u kterého je pro běžné uživatele znovu zaveden hodinový limit pro skupinové hovory. Doposud mohlo tři a více účastníků spojení hovořit přes Google Meet až 24 hodin. Tento limit bude nadále platit v případě běžných uživatelů jen při spojení o dvou účastnících. K delšímu skupinovému hovoru se mohou zájemci nadále dostat právě jen přes placený Workspace Individual. Ten vyjde měsíčně na 10 dolarů, tedy asi 220 Kč. V tuto chvíli ale ještě není dostupný v ČR.

Google Meet
Google Meet

Jestliže se majitelé běžných neplacených Google účtů (standardní uživatel s přístupem k Gmailu) dostanou k hodinové hranici spojení, v 55. minutě obdrdží upozornění. Pokud by vás snad měl hodinový limit pro skupinové hovory přes Meet omezit, můžete sáhnout po alternativě v podobě Google Duo. Nemá tak přívětivé prostředí a funkce, ale pro základní spojení stačí.

Přes kterou aplikaci uskutečňujete videohovory?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)