Podniky mohou přes Google Mapy a Vyhledávání nabídnout pomoc uprchlíkům

Google Mapy Vyhledávání pomoc Ukrajině přehled info

Společnost Google v reakci na stupňující se humanitární krizi zavádí další nové funkce ve svých produktech, které jsou určené na pomoc Ukrajině a sousedním zemím. Mimo jiné i české a slovenské podniky a hotely mohou nyní do svých firemních profilů v nástroji Mapy Google a ve Vyhledávání Google zahrnout informace o pomoci uprchlíkům.

Google Maps
Google Maps

Majitelé a provozovatelé obchodů, restaurací, kaváren nebo třeba ubytovacích služeb tak mohou upozornit například na nejrůznější bezplatné zboží nebo služby, provoz sběrných nebo distribučních center pro humanitární pomoc, nabídky práce pro uprchlíky, dopravy či příležitosti pro dobrovolníky. Více informací o pomoci je pak možné uvést i formou příspěvku přímo ve firemním profilu.

Google Mapy Vyhledávání pomoc Ukrajině přehled ukázka

Možnost přidávat informace o pomoci lidem z Ukrajiny je nyní k dispozici pro podniky a hotely ve více než dvaceti evropských zemích, včetně České republiky a Slovenska. Google bude v příštích týdnech informace shromažďovat, aby tak umožnil lidem tato místa co nejrychleji ve Vyhledávání a na Mapách najít.

Google
Google

Mapy Google již v tuto chvíli zobrazují, stejně jako Mapy.cz, přehled všech KACPU neboli Krajských asistenčních center pomoci Ukrajině.

Jak jste se zatím zapojili do pomoci Ukrajincům?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)