Google Mapy vám ukážou veřejné toalety v okolí

Veřejné toalety a Google Mapy

Určitě znáte tu situaci, kdy jste v neznámém městě a potřebujete akutně na toaletu. Jazyková bariéra brání zeptat se místních a veřejné toalety nebývají výrazně označené. Brzy vám s tím pomohou Google Mapy.

Zatím pouze v Indii

Indická vláda začala spolupracovat s Googlem, aby přidal veřejné toalety do služby Google Mapy. Celkem se jedná o více než 45 tisíc toalet v 1 700 městech v Indii. Tato spolupráce je součástí kampaně Loo Review, což by se dalo přeložit jako “přehlídka záchodů” a pokud jste někdy měli indické jídlo, tak určitě víte, že dostupnost toalet je základ. Určitě vás napadne, že Google Mapy umí veřejně toalety zobrazit již nyní. Máte pravdu. Problém je ten, že nejsou na mapě všechny a hlavně jsou tam pouze veřejné toalety a ne místa, kde si lze na toaletu dojít, jako jsou například restaurace, které to povolují a nebo úřady. Indická vláda se tak snaží s Googlem vytvořit komplexnější mapu toalet.

Kdy ukážou Google Mapy veřejné toalety v ČR?

Dostupnost této služby v ČR se bohužel těžko odhaduje. V Indii vznikla s přispěním indické vlády, takže se musíme obrátit na naše zákonodárce, aby lobovali za snadnější vyprazdňování i v ČR.

Google Maps
Google Maps

Zdroj: androidpolice.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)