Google plánuje zlepšit soukromí v Mapách: Nová funkce se týká historie polohy

google mapy odstraneni lokace

Nová betaverze Google Map odhalila jednu zajímavou funkci, která se týká ochrany soukromí. A není se čemu divit, že se společnost tomuto věnuje více. V minulém roce se několikrát hovořilo o tom, že Google zná až moc údajů o poloze uživatelů. Pokud patříte mezi ty, kteří si to myslí také, tak máme dobrou zprávu. Společnost testuje automatické mazání vaší historie polohy.

Google Mapy testují automatické vymazání historie polohy

O chystané funkci poprvé informoval server 9to5Google. Novinka byla objevena v kódu aplikace Google Mapy verze 10.10. Pokud se ji Google rozhodne integrovat i do veřejné verze aplikace Google Mapy, budou si moct uživatelé navolit, aby se jim automaticky mazala historie jejich polohy. Prozatím není jasné, jak rychlé by se data mazala a jak často.

google mapy apk insight

Z dostupného kódu se dá ale zjistit, že si uživatel bude moct navolit, kolik dat k poloze se bude ukládat a kolik se jich bude průběžně mazat. V následujících týdnech se snad dozvíme další informace o této funkci.

google mapy lokace odstraneni historie

Nepůjde ale o jedinou novinku, kterou Google chystá. V kódu byly objeveny i informace o událostech z kalendáře a rezervací Gmailu. Na mapě se vám rovnou ukáže místo, které máte zadané u události v Google kalendáři nebo Gmailu. Dále se chystá pokročilé plánování výletů.

Google Maps
Google Maps

Odstraňujete si historii lokace v Google mapách?

Zdroj: bgr.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)