TOPlist

Google Mapy přijdou o praktickou funkci. Zapláčou zejména řidiči

Mapy Google řidičský režim konec
  • Řidičský režim v Mapách Google skvěle sloužil uživatelům se starším vozem
  • V únoru příštího roku jej ale americká společnost zruší
  • Využívat budeme moci už jen Google Asistenta

Google sice neustále pracuje na nových verzích svých aplikací, k některým se ale chová poměrně schizofrenně. Loni ukončil režim „Assistant Driving Mode“, který využili zejména uživatelé vlastnící starší automobil bez podpory Android Auto, aby ho později nahradil řidičský režim v Mapách Google. Ani ten se ale u uživatelů nesetkal s příliš pozitivní odezvou, navíc ho až do dnešního dne nemají všichni. A proto to s ním americká firma s největší pravděpodobností vzdá.

Na tuto skutečnost upozornil web 9to5google. Ten v kódu nejnovější verze aplikace Google (14.52) odhalil dvojici kódů, která prozrazuje ukončení řidičského režimu:

  • <string name=”el_deprecation_pre_launch_tooltip_description”>This view is going away in February</string>
  • <string name=”el_deprecation_post_launch_tooltip_description”>To call, message, or play media while navigating, tap the mic to use Assistant.</string>

Řidičský režim nabízel přehledné uživatelské prostředí, které méně mělo za cíl nevyrušovat šoféry za volantem, k dispozici byly o něco větší ikony a jen pár základních funkcí, jako například možnost spuštění podcastů/hudby. Až tento režim skončí, budou uživatelé odkázání pouze na Google Asistenta, kterému řeknou, co zrovna chtějí (přehraj hudbu, zavolej, napiš zprávu..). K ukončení tedy dojde s největší pravděpodobností už v únoru příštího roku, tedy za nějaké dva měsíce.

Mapy Google
Mapy Google

Bude vám chybět řidičský režim v Mapách Google?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)