Menu

Používáte Google Mapy? Těšte se na další reklamy

Využíváte Google Mapy? Pokud jste jejich fanoušky a častými uživateli Android aplikace, připravte se na reklamy a loga společností. Uveřejnil to sám Google v tomto blogovém příspěvku. Máme se obávat nebo se nebude jednat o nijak zásadní změny?

Za Google Mapy “zaplatíte” reklamou

Pořádně si prohlédněte Mapy od Googlu – v blízké době totiž přibude reklam. Nemusíte se sice bát vyskakujících pop-upů nebo  reklamního spamování, připravte se však na cílené “promo pins” neboli přišpendlené nabídky u různých restaurací, prodejců, řetězců a dalších. Společnost si zaplatí, aby se vám například zobrazila na vybrané trase domů a zároveň vám podstrčila i její nabídky.

Walgreens_Promoted_Pins.0

 

Google “promo pins”

Ačkoli podobné praktiky mohou ve výsledku přinést užitek v podobě kupónů nebo speciálních akcí, budou se však objevovat i bez vašeho přičinění po cestě z práce domů. Dalším reklamním komponentem je ovlivnění vyhledávaných výsledků – pokud například napíšete “nejbližší restaurace”, zobrazí se vám nejprve výsledky podpořeny finanční sumou vybraných podniků. Výsledky však budou označeny fialovým boxem “reklama”, měly by tedy být jednoduše rozpoznatelné i odlišným pinem na mapě.

Kolem a kolem je Google stále firmou, která vydělává zejména na reklamách. Není se proto co divit, že se snaží implementovat více prvků i do velmi oblíbených a využívaných Google Map – pokud se nejedná o vyskakující nerelevantní reklamy, jako obtěžující situaci nevidíme – co si o tom myslíte vy?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Zdenek1981

Zdenek1981 0

z aplikace
25.5.2016 21:45

konkretne v ČR neni duvod je pouzivat. Mapy.cz jsou uplna spicka a bez reklam.

Hoskin55

25.5.2016 23:27

@Zdenek1981 Tak si zkus v mapách od seznamu dat v autě navigaci a jet podle ní. Good Luck :) Když přímo i člověk do seznamu řekl že do jejich mobilních map nechtějí dát turn by turn navigaci do auta.

Bost

z aplikace
26.5.2016 6:43

mapy here dostatečně postačí.. Googl ať si dělá třeba kotrmelce.. :-)

Martin P.

26.5.2016 9:23

To Bost z aplikace 26.5.2016 6:43:…. mluvte za sebe komu co stačí.

Není problém dát odkaz na jednotlivé mapy GoogleMaps, mapy.cz, Here, OSM kde jaksi v Here chybět některé informace i ve městech ned 25000 obyvatel.

Mobilek

z aplikace
26.5.2016 23:44

Proč musí všechno zkazit reklamou znám hry které jsem kvůli reklamám přestal hrát a ted zkazili mapy Google jedna z mala aplikaci co z balíčku Google aplikací používám

Joannekovaczicz

Johanna Kovaczicz 0

27.5.2016 1:08

Mobilek napsal: 26.5.2016 23:44

Proč musí všechno zkazit reklamou znám hry které jsem kvůli reklamám přestal hrát a ted zkazili mapy Google jedna z mala aplikaci co z balíčku Google aplikací používám

Zdravíme,

snad nebude situace tak horká – uvidíme.:)

SeppWinkler

SeppWinkler 5

30.5.2016 13:42

Google mapy používam minimálne a hlavne na PC. V mobile mám radšej HERE a na turistiku OsmAnd a som spokojný. Obe uvedené majú NORMÁLNY spôsob sťahovania off line máp – výber štátu a regiónu – a nie ten paškvil, čo používa veľký G.

RSS (komentáře k článku)